MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, hakkındaki iddiaları sert bir dille yalanladı SEN KASTAMONU’YA ZARARLI BİR VARLIKSIN!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, dün parti binasında basın toplantısı düzenleyerek hakkında çıkan ‘Jandarma dövdü’ iddialarını sert bir dille yalanladı.

  MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, hakkındaki iddiaları sert bir dille yalanladı   SEN KASTAMONU’YA ZARARLI BİR VARLIKSIN!
banner72


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, dün parti binasında basın toplantısı düzenleyerek hakkında çıkan ‘Jandarma dövdü’ iddialarını sert bir dille yalanladı.

Kızının mezuniyet töreni için gittiği bir mekanda 18 yaşından küçük çocuklara alkol verildiği ve aynı mekanda işletme sahibinin özel misafirlerinin de olduğunu, bu durum karşısında sessiz kalamayacağını ifade eden Yüksel Aydın, “Jandarmayı olay yerine çağıran benim. Bizim geleneğimizde jandarma orada bana tokat atsa ben öbür yanağımı dönerim. Bizim canımız feda onlara. ‘Müessesenin sahibi 17 yaşındakiler içmesin. 18 yaşında olanlar içsin’ diyor. Bizim çocuklarımız içki içme tuzağına bilerek, isteyerek çekiliyor. Ben bunu 40 sefer görsem 40 sefer aynı şekilde müdahale ederim. Jandarmaya fiske yok. Açın sorun jandarmaya. Bu nasıl iştir, bu nasıl ahlaksızlıktır” dedi.

“SENİN KASTAMONU’DA İL BAŞKANI OLMAN MAHSURLU

Cumhuriyet Halk Partililere seslenen Yüksel Aydın, “Şimdi gelelim Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuralı olmayan ithal il başkanına. Ben ‘İthal’ kelimesini hiç kullanmamıştım. Hatta bunda il başkanı olmasına bir sakınca yok demiştim. Ama bundan sonra senin Kastamonu’da il başkanı olman mahsurlu. Sen Kastamonu’ya zararlı bir varlıksın. İl başkanı hariç hiçbir Cumhuriyet Halk Partili arkadaşıma söylemiyorum. Ben sizin kardeşinizim, bu adam size zararlı, bu adam Kastamonu’ya zararlı. Bu adam harbi haşere. Bu adamın maksadı başka. Bu adamın niyeti CHP il başkanlığı değil. Cumhuriyet Halk Partililer sizi uyarıyorum. Sakın ola ki bu adamı, bu vatandaşı, bu müfteriyi, bu iftiracıyı Kastamonu adına başınızda tutmayın” diye konuştu.

“EVLATLARIMIZ BİZİM HER ŞEYİMİZ”

‘Çünkü öyle bir hassas nokta ki, evlatlarımız bizim her şeyimiz’ diyen Yüksel Aydın konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı; “Bizim anlayışımız bu. Hata yapmamaya gayret gösteriyoruz. Bizde insanız bizimde hatalarımız mutlaka vardır. Her birimiz hata yaparız. İnsan olarak hata yapabiliriz ama bu işte Yüksel Aydın olarak ne hatamız var nede yanlışımız var. Kızım aradı ‘Baba 6 arkadaşımla beni bizi mezuniyete götürür müsün?’ dedi. Ben kızımı ve arkadaşlarını aldım, o münzevi yere, o leş yere gittik. Kapının önüne geldik, iki tane araç içinde her çeşit alkol var. O gencecik çocukları o durumda görünce uyardım ‘bu size yakışıyor mu?’dedim ve oradan gönderdim. Yüreğim parçalandı. Bunları gönderdikten sonra tesisin sahibi ile görüşmek istedim. Tesisin alkollü olduğunu bilmiyorum, kızımda, kızlarda bilmiyormuş. Neyse tesisin sahibi geldi. ‘Başkanım burası içki ruhsatlı’ dedi. ‘Burada 18 yaşını doldurmamış çocuklar var. Bu sıkıntı değil mi?’ diye sordum. ‘Sıkıntı başkanım’ diye cevap verdi. Bende senden rica ediyorum. Bu gece bu çocuklara alkol verme, madem burayı tutmuşlar çocukların şevkini kırmayalım dedim. Oda ‘Tamam başkanım, vermeyeceğim’ dedi. Yoksa bırakmam çocukları orada. Tesisin sahibi ile anlaştıktan sonra oradan ayrıldım. Sonra yolda giderken, tesisin sahibi beni aradı. ‘Burada 65’e yakın öğrenci var. Bunlar eğlenecekler. Benim de dışardan özel misafirlerimde var’ dedi. Öyle deyince benim nevrim döndü. Sen benim çoluğumu, çocuğumu oraya çağırıp özel misafirlerine teşhir mi ediyorsun?

“JANDARMA ORADA BANA TOKAT

ATSA ÖBÜR YANAĞIMI DÖNERİM”

Sonra ben geri döndüm ve jandarmayı aradım. Jandarmayı ben aradım. Hani jandarma dövdü diyor ya şerefsizler, haysiyetsizler. Bizim geleneğimizde jandarma orada bana tokat atsa öbür yanağımı dönerim. Bizde askere, polise öyle bir şey bizim canımız feda onlara. ‘Müessesenin sahibi 17 yaşındakiler içmesin. 18 yaşında olanlar içsin’ diyor.  Bizim çocuklarımız içki içme tuzağına bilerek, isteyerek çekiliyor. Ben bunu 40 sefer görsem 40 sefer aynı şekilde müdahale ederim. Jandarmaya fiske yok. Açın sorun jandarmaya. Bu nasıl iştir, bu nasıl ahlaksızlıktır. Sayın valiye sesleniyorum. Bu tesis aynen böyle işliyor. Bizim evlatlarımız oraya gidecek, 4 tane müptezelde gelip onları izleyecek. Bende MHP il başkanı olarak buna göz yumacağım. 40 sefer olsa 40 sefer aynı şeyi yaparım. Ondan sonra bizi yalan, yanlış müfteri haberlerle ulusal basına düşüreceksiniz. İsterseniz dünya basınına düşürün. Ben inandığım şeylerden dönmem. CHP’nin sayın haşerat il başkanı, müfteri il başkanı. Onun için sen Kastamonu’da il başkanlığı yapmamalısın. Seni meşrebin geniş olabilir. Ama benim değil. Benim ahlaki kurallarım var. Benim evladımı, evlatlarımızı korumam kadar doğal bir şey yok” açıklamasında bulundu.

“BU MUDUR KASTAMONU’YU YÖNETMEK”

Basın toplantısında AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’yü de sert bir dille eleştiren MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, “Ayırmadan, kayırmadan yöneteceğiz dedik. Bugünde bu sözümün arkasındayım. Ama biz ayırmadan, kayırmadan yöneteceğiz derken devlete zarar veren herşeyi de normalleştirmeye çalışacağız. Biz dedik ya devletin malı beytülmal dedik. Bunu hiçbir zaman kimsenin hovardaca harcama yetkisi de, imkanı da yok. Önümüzdeki günlerde hem tasarruf alanın da, hem de bu salaşlığı ortadan kaldırmak için çalışmalarımız olacak. Yeni Belediye Kültür Müdürümüzü ziyarete gittim. İçeride 30-40 kişi var. Ben herhalde kültür müdürlüğü olduğu için tur organizasyonu veya kültür müdürüne hayırlı olsun ziyaretine geldiklerini düşündüm. Neyse içeri girdim. Müdürüm ne kadar çok sevenin varmış dedim. Oda ‘başkanım ne ziyareti alayı personel bunların’ dedi. ‘Siz ne iş yapıyorsunuz?’ diye sordum. Hepsi ayrı, ayırı ‘biz hiçbir iş yapmıyoruz’ dediler. Bu mudur Kastamonu’yu yönetmek. Kastamonu o yüzden böyle. Sadece Kültür Müdürlüğü değil her birim böyle. Biz Allah’tan korkuyoruz. Kimse bizim yapacağımız icraatlar da adaletsizlik aramasın. İşçi çıkarıyorlar diye bizi eleştiriliyorlar. Siz seçime 1-2 ay kala neden bu insanları işe aldınız? Neden hayal tüccarlığı yaptınız? Allah korkusu nerede şimdi? Oturuyoruz diyor vatandaşlar. Sizlerin konuşmaya hakkınız mı var? Bunlar her şeylerini kaybetmiş. Ben seçim öncesi ‘bunlarda Allah korkusu yok’ diyordum ya hakikatten Allah korkusu yok bunlarda. Biz onların yaptığı belediyeciliği yapmayacağız. Şimdi seçim bitti ellerinde bir Yüksel Aydın kaldı. Yüksel Aydın doğru bildiklerini yapmaya devam edecek” diye konuştu

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN ADAYI OLAN

BİNALİ BEY’İ İSTANBUL’UN BAŞKANI

YAPMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

23 Haziran’da gerçekleştirilecek olan İstanbul seçimlerinde de görev alacağını dile getiren Yüksel Aydın konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı; “23 Haziran’da gerçekleştirilecek olan İstanbul seçimlerinin stratejisini belirlemek için genel başkanımızın daveti üzerine Ankara’ya gittik. Türkiye’de ki ‘Zillete’ karşı Cumhur İttifakı’na destek olmak adına Kastamonulu hemşerilerimizi bilgilendirmek, bu konuda Kastamonuluların doğru yerde durması adına mücadele vereceğiz. Cumhur İttifakı’nın adayı olan Binali Bey’i İstanbul’un başkanı yapmak için mücadele edeceğiz. Bundan da hiçbir kaygı, endişe duymuyoruz. Tercih vatan olduktan sonra gerisi teferruattır. Çetin bir mücadele olacak. Karşımızda PKK, HDP, CHP, İP ve FETÖ’nün birleştiği bir blok olacak. Bu beşgenin birleştiği bir güçlü mücadele edeceğiz. Buradaki Cumhuriyet Halk Partili vatandaşlarımız ve il başkanı hariç bütün yöneticilerine selamlarımı sunuyorum ama orada ki Cumhuriyet Halk Partisi’nin içine HDP kaçmış, PKK kaçmış, FETÖ kaçmış ne olduğu belli değil. Onlarla mücadele için seve seve gideceğim. İstanbul’u çok iyi tanıyorum. Kastamonulular adına söylüyorum iyi bir mücadele vereceğiz. Bugün iftara İstanbul’a gideceğiz.  İstanbul’a gidiyorum diye sevinenler var ama boşa sevinmesinler Kastamonu’yu boş bırakmayacağım.

“BEN NELERLE UĞRAŞIYORUM,

SEN NELERLE UĞRAŞIYORSUN”

Kastamonu’da yaşanmasını istemediğimiz şeyleri, benim üzerimden kendilerini gündemde tutabilmek için var etmeye çalışan zevatlar var. Maalesef bunlardan iki tanesi de il başkanı. Biz nelerle uğraşıyoruz, siz nelerle uğraşıyorsunuz? Sayın Doğan Ünlü, Cumhur İttifakı’nın Kastamonu’da ki il başkanı. Ben nelerle uğraşıyorum, sen nelerle uğraşıyorsun? Bir sıkıntın varsa aç söyle. Milliyetçi Hareke Partisi ile bir sıkıntın olamaz, ona senin boyun yetmez. Basın toplantısına girmeden önce Jandarma Komutanını aradım sordum. İktidar partisinin il başkanının gazetesine Doğan Ünlü tarafından özellikle yazdırılan bir durum var bu doğrumu diye sordum. ‘Olur mu başkanım, bir-iki gündür sosyal medya üzerinden bizi de bu işe alet ettiler’ dedi.

“DOĞAN BEY, SEN KİMİ REFERANS ALIYORSUN?”

Doğan bey, sen kimi referans alıyorsun? Bizim ‘Fitne Çağı’ dediğimiz müptezel bir gazeteyi ve Birgün Gazetesi’ni. Sen genel yayın yönetmenine demedin mi ‘Oğlum, evladım biri İP’in temsilcisi, biri PKK’nın temsilcisi, CHP’nin temsilcisi, bu gazeteler Yüksel Aydın için referans alınmaz’ deme nezaketinde bulunmadın mı? İftira atıyorsunuz, müfterisiniz. Sen bizim ittifak ortağımızsın ara bana sor. Ben bunca şeye rağmen dargın değilim, küskün değilim. Ben seni hiç tanıyamamışım. PKK’nın HDP’nin, CHP’nin yayın organı olan Birgün ve bizim ‘Fitne Çağı’ dediğimiz işi gücü fitne olan sahibi İP’ten milletvekili olan bir gazete tetikçilik yapıyor. Hemen dalıyorlar, daldığınız yerde batar kalırsınız. Doğan Ünlü sende daldın, battın gitti. Hayırlı olsun sana” açıklamasında bulundu.

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER