Merkez Ortaokulundan eTwinning Projesi

Merkez Ortaokulundan eTwinning Projesi
banner72

Türkiye’nin değişik illerinden 10 ortak okul ile hazırlanan projeyle öğrenciler hem oynayacak hem de öğrenecek. Merkez Ortaokulu, eTwinning projesi geliştirdi. Projenin içeriğinde kutu oyunları, masa- kapalı alan oyunları ve açık alan oyunları etapları mevcut. Bu proje ile öğrenciler hem oynayacak hem de öğrenecek. Projenin hedefleri arasında öğrencilerde öğrenmenin eğlenceli bir aktivite olduğunu fark etmelerini sağlamak, ders kazanımlarını kalıcı hale getirmek, motivasyonu yüksek bireyler yetiştirmek, dijital okuryazarlık becerilerini artırmak, fiziksel anlamda formda bireyler yetiştirmek var. Projede öğretmen ve öğrenciler; proje üyeleri ile çevrim içi toplantılar yapılması, güvenli internet günü etkinlikleri, proje logo ve afiş seçimleri, proje ile ilgili web 2.0 tanıtımları, proje sınıf takım avatarları oluşturulması, proje ve etkinliklerle ilgili kelime bulutu hazırlama, proje içeriği ile ilgili e-kılavuz hazırlama, proje tanıtım videosu hazırlama gibi çalışmalar yapılacak.

Okul Müdürü Halit Özden proje hakkında yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Pandemi döneminde öğrenciler hareketsizliğe alıştılar. Bu hareketsizlik aynı zamanda bilgisayar ve interneti daha çok kullanmalarına sebep oldu. Başlangıçta bu durum çocuklar için bir avantaj gibi gözükse de gerek çevrimiçi dersler ve gerekse ödevlerini bilgisayar üzerinden yapmaları çocukları tembelliğe itti. Bu durum çocukları psikolojik açıdan yıprattı, bireyselliğe itti ve fiziksel olarak sağlıksız hale getirdi. Buradan yola çıkarak sokak oyunlarını çocukların hayatına katmak ve düşünme becerilerini artırmak amacıyla projemizi tasarladık. Projemizle çocuklarımızı arkadaşlarıyla iletişimi, işbirliği ve motivasyonu yüksek, fiziksel yetkinlikleri gelişmiş bireyler haline getirmeyi hedefliyoruz.12-15 yaş grubu öğrencileri ile yürüteceğimiz bu proje şubat ayında başlayıp Mayıs 2022 ayında sona erecek.”

Proje yürütücüsü Okul Müdürü Halit Özden, öğrenci ve öğretmenlere katılımları için teşekkür ederek, yeni projelerde buluşma isteğini dile getirdi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER