‘Mecliste Kastamonu'nun adını lekeliyor’

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, geçtiğimiz gece sahurda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

‘Mecliste Kastamonu'nun adını lekeliyor’
banner72

Sahur programında gündemi değerlendiren Ünlü, Kuzeykent’te satışa çıkan arsadan, afetzedelerden geri istenen paralara, İnebolu Belediyesi'ne ait bir araçta yakalanan araçtaki uyuşturucudan önümüzdeki süreçte gerçekleşecek seçime dair birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Gerçekleşen ve planladıkları yatırımlar hakkında da konuşan İl Başkanı Ünlü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sınır ötesi operasyona verdiği desteği samimi bulmadığını ve CHP Milletvekili Hasan Baltacı'nın da mecliste Kastamonu ve Kastamonu insanını karalayarak siyasi prim elde etmeye çalıştığını savundu.

“KILIÇDAROĞLU’NU SAMİMİ BULMUYORUM”

Doğan Ünlü'nün açıklamaları şu şekilde; “Pençe Kilit Operasyonunda şehit olan, askerlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Bugüne kadar başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazilerimize, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Şehitlerimiz olunca tabi ki üzülüyoruz ama memleketimiz, vatanımız için mücadele ediyorlar. CHP Genel Başkanının geçen bir sosyal medya paylaşımı oldu. Sınır ötesi operasyonlarında güvenlik güçlerine başarılar diledi. Sözde öyle bir paylaşım yaptı. Biz bunda samimiyet görmüyoruz. Sınır ötesi operasyonlarla ilgili mecliste tezkere oylanırken, HDP'yle beraber ret oyu verenler, Cumhur İttifakı'nın oylarıyla da tezkere geçip operasyon başladığında, şimdi Mehmetçiğimize başarılar dilemesini farklı şekilde halkımızın da gördüğünü düşünüyoruz. Onların samimiyetini de test etmiş oluyoruz. Bunu yaparken ortakları olan HDP'den izin aldı mı, almadı mı onu da merak ediyoruz. Hemen, açıklamasının ertesi zaman geçtikten sonra HDP'nin de tepkileri gösterdiler. Her zaman olduğu gibi milli ve yerli duruşumuzu sergilemeye devam edeceğiz. Terörle olan mücadelemiz de kararlı bir şekilde devam edecek.”

“PROTOKOL İFTARLARI YERİNE HALKIN SOFRASINA KONUK OLUYORUZ”

“Ramazan ayındayız… Bu ay birlik ve beraberlik ayı, yardımlaşma ayı… İki yıldır pandemi sebebiyle Ramazan aylarında da yan yana gelememiştik. Birlikte iftarlar, sahurlar yapamamış ve hasbihal yapamamıştık. Normalleşmeyle birlikte halkımızla beraber olmaya devam ediyoruz. Kadim şehrimizin her sokağında, AK Parti teşkilatları olarak çalışmalarımıza samimiyet ve gayretle devam ediyoruz. Belki diğer illerde yok ama ilimizde maneviyatın üst seviyeye çıktığı bir Ramazan atmosferi var. Belki farklı bir ilde bunu hissedemeyebiliriz. Ama Kastamonu'yu diğer illerden ayıran farklı bir kültürel doku ve mirası var. Ramazan ayından büyük haz alıyorum ve halkımızın birlikte olması bizi son derece sevindiriyor. Köylerimize gidiyoruz, mahallelerde gönül sofraları kuruyoruz. İhtiyaç sahibi ailelere gidiyoruz. Gençlik Kollarımızın 'Çay bizden, sohbet sizden' adı altındaki çalışmaları devam ediyor. Özellikle hassasiyet gösteriyoruz. Protokol tarzı iftarlar yerine, daha çok halkımızın sofralarında ve onların yanlarında olmaya gayret gösteriyoruz. Ramazan'ın son günlerde daha da tempomuzu arttırarak değerlendireceğiz.”

“ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANIMIZ DA GELECEK”

“Geçen yıl sel felaketi yaşandı. Bu felaketin yaralarını sarmak için çabalarken bu yıl yaşadığımız kar yağışı yaşandı. Bu yoğun kar yağışının sebep olduğu sıkıntılar da mevcut. Üst üste koyduğumuzda bu yıl çok daha verimli bir şekilde çalışmamız gerekiyor. Ek ödenek noktasında birileri konuşuyor ama biz her gün Kastamonu'muzla ilgili hepsini tek tek takip ediyoruz. Hangi kurumdan ek bir şeyler alabiliriz, bunun çabası içerisindeyiz. Bununla da ilgili sürekli açıklama yapmıyoruz ama biz Kastamonu'muzun hak ettiği tüm yatırımları almasıyla ilgili çabamızı en üst seviyede sürdürüyoruz. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu gelecek, akabinde de Çevre ve Şehircilik Bakanımızı Mayıs ayında davet ettik. Her iki bakanlığın da ilimizdeki yatırımlarını en üst seviyeden istemiş olacağız.”

“KÖYDES ÖDENEKLERİNDE YİNE İLK SIRADA OLACAĞIZ”

“KÖYDES ödeneklerinde de bu yıl yine 51 il arasında en fazla ödeneği alacağız. Ek ödenekleri de alabilme adına çalışmalarımız sürüyor. Diğer taraftan iki yıldır ekonomik olarak Dünya'nın zorlandığı dönem, ülkemize de yansıyor. Belki Ukrayna- Rusya arasındaki savaş çıkmamış olsaydı, beklentimiz Haziran ayı gibi enflasyonun ve faiz oranlarının düşmesiyle piyasanın daha da rahatlamasıydı. Bu savaşın ülkemize de etkisi oldu.  Bu da ekonomide daha iyi bir yere gelmemizin süresini uzattı.''

“HUZUR EVİ BİTTİĞİNDE ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ'NE BAŞLAYACAĞIZ”

“Koronavirüs sürecini de atlatmış olduğumuzdan enerjimizi farklı alanlara taşıyabiliyoruz. Üretim, istihdam, ihracat anlamında da ülkemizde değişik çalışmalar olacak. Organize sanayilerimizin genişletilmesiyle ilgili de çaba sarf ediyoruz. Sizlerle de sürekli paylaşacağız. Huzurevi inşaatımız yakın zamanda bitecek. Huzurevimiz bittiği anda Engelsiz Yaşam Merkezi projemizi de eski huzur evinin olduğu yerde yapmayı planlıyoruz. Bakanlıkla ilgili görüşmelere devam ediyoruz.”

“VİZYONER BİR FAKÜLTEYİ İLİMİZE KAZANDIRDIK”

“Spor lisesi beklentilerimiz arasındaydı, onu da hayata geçireceğiz. Barajlarımız, göletlerimizi de önemsiyoruz. Onları da hızlı bir şekilde tamamlamaya çalışıyoruz. Tosya'daki, Taşköprü'deki baraj ve göletlerimiz. Yapımı devam eden yollarımız var. Ekonomik ortam ne olursa olsun bunlara devam edeceğiz. Devrekani'de Tarıma Dayalı İhtisas Hayvancılık OSB'de çok yol aldık. Onunla da ilgili net bir adım atmış olacağız. Diğer taraftan Diş Hekimliği Fakültesi sessiz oldu ama büyük bir çaba sarf ettik. Her ilin almayı istediği vizyoner bir fakülteyi ilimize kazandırdık. Hastanede pandemi sonrası biriken muayene sıraları ve MHRS sisteminde zaman zaman olumsuzlar yaşadık ama yeni atanan doktor kadrolarımızla birlikte; hem Sağlık Bakanlığı hem de üniversite kadrolarını birleştirerek daha iyi bir sürece gireceğiz.”

“DOĞALGAZLA BİRLİKTE GURBETÇİLERİMİZİN GELİŞİ DE ARTACAK”

“Kastamonu'muzun sağlıkla ilgili yatırımları da devam ediyor. Sadece Abana ilçemizde bir hastanemiz kaldı, onu da bu yıl içerisinde ihale etmek istiyoruz. Doğalgazla ilgili planlamamızı yaptık. Bir iki ilçemize doğalgazın gelmesi bizim için yeterli değil, biz istedik ki; enerji bakanlığı ve diğer kurumlarımızdan tüm ilçelere gelecek şekilde planlamayı yaptırdık. Seydiler'de bir dolum tesisi olacak. İlk etapta taşıma, daha sonra da boru çekilerek yerinde doğalgazı vermiş olacağız. Doğalgazla birlikte özellikle İstanbul'daki hemşehrilerimizin dönüşlerini sağlamış olacağız. Çünkü yaşlı nüfusa sahip olduğumuz için büyüklerimiz, özellikle evleri ısıtmada zorlanıyorlardı, doğalgazın gelişi ve binaların yenilenmesiyle birlikte hemşehrilerimizin gelişi artacak.

Üniversite içerisinde bulunan camimiz var. Bununla ilgili de herkes elinden geleni yapıyor. Hayırseverlerimize de seslenelim, hiç bir hayır bugüne kadar yarım kalmadı. Kastamonu'muzun en büyük ibadet alanı olacak camimiz,  örnek bir camii olacak. Bununla da ilgili yine Diyanet İşleri Başkanlığı ve hayırseverlerin katkılarıyla, burayı da bitirmeyi planlıyoruz.

Genel Merkezimizin de bize desteği bitmiyor. MKYK üyelerimiz de Ramazan ayında bizleri yalnız bırakmıyor. Onlarla da çeşitli programlara devam ediyoruz. İnanıyorum ki; Mayıs ayını da dolu dolu geçireceğiz. Bakan ve bakan yardımcısı ile genel başkan yardımcısı düzeyinde...

Sevindirici olan bazı gelişmeler yaşandı. Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Kastamonulu oldu. Hayırlı olsun. Diğer taraftan 1 milyon nüfusa sahip Bağcılar ilçesinin Belediye Başkanı da belediyede görev yapan hemşehrimiz, başkan oldu. Onun için de mutlu olduk. İlimizi İstanbul'da temsil edecek olmasından dolayı son derece mutluyuz. Geçen kendileriyle de görüştük, tek ifadeyle şunu söyleyeyim, biz Kastamonu'muzun emrindeyiz, üzerimize düşen ne varsa Kastamonu için hazırız dedi.” (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER