Meclisin gündemi Çölez

KUZEYKENT MUHTARININ SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI; BAŞKAN VİDİNLİOĞLU'NU KIZDIRDI.

Meclisin gündemi Çölez
banner72

Kuzeykent Muhtarı Hakan Çölez’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar, belediye meclis toplantısının gündemine oturdu.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu yönetiminde gerçekleştirilen Kastamonu Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısında; Muhtar Çölez’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar hakkında konuşan Vidinlioğlu, “Bu ikidir öyle oluyor umarım bir daha tekrar etmez. Muhtar siyasetin tarafı değildir. Muhtar kamu görevlisidir. O nedenle bu tarz işleri, siyasi amaçla kullanıyorsa; doğru iş yapmıyor. Geçen de benzer bir mevzu oldu, ben yine tavrımı belli ettim. İnşallah bundan sonra tekrar etmez çünkü o zaman cevabım daha farklı olur” ifadesini kullandı.  

“HADDİNİ BİLMELİ!”

Toplantıda ilk olarak Ayasofya Camii’nde bir imamın Atatürk’e sarf ettiği sözlere tepki gösteren Başkan Galip Vidinlioğlu, imamın sözlerinin kabul edilebilir olmadığını ifade etti.Vidinlioğlu, “Atatürk olmasaydı; ne ezan vardı, ne rahat ibadet edebileceğimiz bir yurdumuz. Onlar olmadan hiçbir şey olmuyor. O vatandaşa söyleyecek çok şey var da; bulunduğum konum itibariyle çok şey söyleyemiyorum. Yüz yüze olsaydık eminim ki kendimi tutamaz çok daha ağır ifadeler kullanırdım. Haddini bilmeli! İnsanları seversiniz, sevmezsiniz; kabul edersiniz, etmezsiniz. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Ama asgari ölçüde saygı duymaya mecbur. Onun için ne Atatürk’e laf söyletiriz, ne de laf söyleyenleri severiz. Bunun da böyle bilinmesini istiyorum” dedi.

“BELEDİYE OLARAK ÜZERİMİZE NE DÜŞÜYORSA YAPARIZ”

Vidinlioğlu’nun ardından söz alan İYİ Partili Belediye Meclis Üyesi Gökhan Tekin, daha önceki meclis toplantılarında, Kuzeykent Mahallesi’ndeki İlköğretim okullarının bulunduğu bölgede yer alan direksiyon çalışma alanlarının ilkokul öğrencileri için tehlike oluşturması ile ilgili bir önerge verdiklerini anımsattı.

Bunun üzerine Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da, “Biz yer tahsis ettik. O konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğü bir adım atacaktır. Belediye olarak üzerimize ne düşüyorsa yaparız. Gerekirse Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de yardımcı oluruz” dedi.

Vidinlioğlu’na cevap veren İYİ Partili Tekin’in geçtiğimiz günlerde Kuzeykent Muhtarı Hakan Çölez’in konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaptığını dile getirmesi ise tansiyonu yükseltti.

 “SİYASİ AMAÇLA KULLANIYORSA; DOĞRU İŞ YAPMIYOR”

Bu ifadenin ardından Muhtar Çölez’e sert tepki gösteren Vidinlioğlu, “Bunun belediye ile görüşülmeden sosyal medyadan paylaşılmasına karşıyım. Bunu sosyal medyadan paylaşmaktansa, gelip bizle konuşsa daha iyi olur. Bu ikidir öyle oluyor umarım bir daha tekrar etmez. Çünkü bizden alacağı cevap yerine; sosyal medya aracılığıyla kamuoyu oluşturup bize baskı kurmak istiyorsa buna izin vermem. Ama bunlar doğru şeyler değil. O konu hakkında meclis yayınlarını takip ederse ya da gelip bilgi sormak isterse o bilgiyi alır. Muhtar siyasetin tarafı değildir. Muhtar kamu görevlisidir. O nedenle bu tarz işleri, siyasi amaçla kullanıyorsa; doğru iş yapmıyor. Geçen de benzer bir mevzu oldu, ben yine tavrımı belli ettim. İnşallah bundan sonra tekrar etmez çünkü o zaman cevabım daha farklı olur” diye konuştu.

Toplantıda son olarak ise CHP’li Belediye Meclis Üyesi Sibel Karakaş, Kastamonu Belediyesi’nin atalık tohumları halkla buluşturduğu etkinlik dolayısıyla Vidinlioğlu’na teşekkür etti.

“TÜRKİYE’NİN HER KÖŞESİNDEN FİDELERDEN İSTEYENLER VAR”

Geçen sene 45 bin fide dağıttıklarını, bu sene ise 60 bin fideyi vatandaşlar ile buluşturduklarını belirten Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, şu ifadeleri kullandı; “Hemen hemen Türkiye’nin her köşesinden mesaj yoluyla fidelerden isteyenler var. Daha yeni İstanbul’a gönderdim. Daha öncesinde Erdek’e gönderdim. Ankara’ya gönderdim. Erzurum’dan, Antalya’dan isteyen var. Tabii bütün taleplere yetişmek mümkün değil. Ama bunu hep bir adım öteye götürmek lazım. Bunlardan birkaç tohum ayırarak, seneye 3 yapabilsek, ne güzel. 60 bin değil de 100 bin fide dağıtalım. Çünkü salgın bize toprakla barışmamız gerektiğini öğretti. Türkiye eskiden kendi kendine yetebilen 7 ülkeden bir tanesiydi. İnşallah, üretim yaptığımız o günlere geri dönebiliriz.” (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER