Maslak Kooperatifi mali genel kurul yaptı

Kastamonu Maslak Yeni Küçük Sanayi Kooperatifi’nin mali olağan genel kurulu dün Rüya Düğün Salonu’nda gerçekleşti.

  Maslak Kooperatifi  mali genel kurul yaptı
banner72


Kastamonu Maslak Yeni Küçük Sanayi Kooperatifi’nin mali olağan genel kurulu dün Rüya Düğün Salonu’nda gerçekleşti.

Genel kurulda açılış konuşmasını gerçekleştiren kooperatif başkanı Mehmet Sirkecioğlu, kooperatifin kuruluşundan itibaren yaşanan süreci anlattı. Maslak Yeni Küçük Sanayi Kooperatifi’nin Rize ile birlikte yatırım programına alınan ikinci sanayi kooperatifi olduğunu ifade eden Sirkecioğlu, 2019 Yılında kamulaştırma işlemleri için 20 Milyon TL’lik ödeneğin de bütçeye teklif edildiğini ve onayının verilmesini beklediklerini de söyledi.

Genel kurula Vali Yaşar Karadeniz, AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın ve önceki dönem belediye başkanı Tahsin Babaş da katıldı.

BABAŞ; KASTAMONU KAZANACAKTIR

Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi için büyük emek harcayan önceki dönem belediye başkanı Tahsin Babaş burada yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi. Tahsin Babaş, “Kooperatifin daha hızlı bir şekilde ilerlemesi için en önemli etken birlik ve beraberliktir. İnanıyorum ki kooperatif üyeleri tarafından bu sağlanacaktır. Alt yapısı en gelişmiş bir sanayi sitesini Kastamonu kazanacaktır” dedi.

ÇELİK; BU İŞİN HAYATA GEÇMESİ İÇİN UĞRAŞIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

Maslak kongresinde konuşan AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise konuşmasında şunları söyledi;

“Kooperatif en önemli aşamaları başarıyla geçmiştir ve yoluna devam ediyor. Hemen olabilecek bir iş değil. Yasal süreçler var. Tek tek aşamalar geride bırakılıyor. Üyelerimiz sürecin uzamasından şikayet ediyor. Çünkü süreci bilmiyor. Ama süreci öğrendiklerinde onlar da hak veriyor. Türkiye’de yüzde 100 kredilendirmeyle gerçekleşecek olan bu kooperatif örnek teşkil edecektir. Devlet yatırım programına da alındı. Yapım ihale aşamasına da inşallah gelecektir. Bu işin hayata geçmesi için uğraşımıza devam edeceğiz.”

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER