LÖSEV’den Ramazan çağrısı…

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), Ramazan ayı boyunca içerisinde gıdadan giysiye, kırtasiye ürünlerinden oyuncağa, ayakkabıdan temizlik malzemelerine kadar pek çok yardım malzemesi bulunan binlerce koli hazırlayarak Türkiye'nin dört bir yanındaki lösemili ve kanserli çocuklara ulaştırıyor.

LÖSEV’den Ramazan çağrısı…
banner72

LÖSEV, Ramazan’da fitre ve zekat yardımlarınızı bu yıl da ihtiyaç sahibi lösemili çocuklar ve ailelerine ulaştıracak.

“Ramazan bağışlarınızla, fitre ve zekâtlarınızla önce çocukları iyileşsin” sloganı ile hasta çocukların iyileşmesi, ailelerine destek olunması için LÖSEV gönüllü ve bağışçıların destekleriyle ihtiyaç kolileri de hazırlıyor. Koliler, Ramazan’ın ilk günü ülkenin dört bir yanındaki lösemili çocuklar ve ailelerinin evlerine ulaştırılmaya başlandı, dağıtımlar Ramazan ayı boyunca devam edecek.

LÖSEV Kastamonu İl Temsilciliği de, Kastamonu’da lösemili çocuklar ve aileleri için harekete geçti. İl Temsilciliği tarafından, LÖSEV pankartları Kastamonu’da çeşitli yerlere asıldı. LÖSEV İl Temsilcisi Şevket Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Herkesi böylesine anlamlı bir zamanda ailelerimize destek olmaya, bir çocuğun elinden tutmaya davet ediyoruz” dedi.

RAMAZAN PAKETİYLE DESTEK OLABİLİRSİNİZ

LÖSEV Kastamonu İl Temsilcisi Şevket Yılmaz bağışlarla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Lösemili çocuklara destek olan LÖSEV, bu Ramazan da çocuklara mutluluk hediye etmek için fitre ve zekâtları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Bu kapsamda lösemili çocuklar ve ailelerine destek olmak isteyenler fitre ve zekât bağışında bulunup destek olabilirler. LÖSEV, Ramazan ayı boyunca Türkiye birçok lösemili-kanserli, çocuk-yetişkin hasta ve onların ihtiyaç sahibi ailelerine, içerisinde gıdadan hijyen malzemesine kadar pek çok ihtiyaç malzemesi bulunan yardım kolileri ulaştıracak. LÖSEV yıl içinde de her ay ailelerin evlerine kadar gıda paketleri ile temel ihtiyaçlarını ulaştırarak, maddi yardımlar sunuyor. Ramazan ayı boyunca iletilmek üzere birçok temel ihtiyacın yer aldığı koli seçeneklerinde kuru gıdadan et ve et ürünlerine kadar birçok çeşit bulunuyor. LÖSEV’e kayıtlı ailelere gönderilmek üzere ‘Ben de bir koli almak istiyorum’ diyorsanız, detaylı bilgiye www.losev.org.tr sitesinden ulaşabilir, yardımlarınızı iletebilirsiniz.”

“BİR ÇOCUĞUN ELİNDEN TUTMAYA DAVET EDİYORUZ”

Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Mübarek Ramazan ayında ihtiyacı olan lösemili çocuklar ile yetişkin kanser hastalarına verilmek üzere, doğal ve sağlıklı markaların ürünleri ile hazırlanan LÖSEV gıda paketlerini seçebilir, sipariş verebilirsiniz. Yardımlarınız sizin adınıza hastanemize ve sayıları her geçen gün artan 50 bini aşkın hastamızın evlerine kadar iletilecektir. Ramazan’da bütün ailelerimizin sofralarını donatmak istiyoruz. Kolilerimizde lösemi ve kanserle mücadele eden bir ailenin bir aylık gıda ihtiyacını karşılıyoruz. Paylaşmanın, dayanışmanın arttığı Ramazan ayında da ailelerimizin yanındayız. Herkesi böylesine anlamlı bir zamanda ailelerimize destek olmaya, bir çocuğun elinden tutmaya davet ediyoruz” dedi.

LÖSEV GIDA PAKETLERİ…

Ramazan ayı boyunca ailelere iletilen kolilerde kuru gıdadan et ve et ürünlerine kadar birçok çeşit bulunuyor. LÖSEV’e kayıtlı ailelere bir paket göndermek isteyenler; Acil Yardım Paketi, Orta Aile Paketi, Büyük Aile Paketi, Mutlu Aile Paketi ve Sevgi Dolu Geniş Aile Paketi'nden birini seçip, destek olabiliyor. Türkiye'deki bütün banka şubelerinin bağış ekranlarından, PTT şubelerinden, LÖSEV ofislerini arayarak ya da ziyaret ederek, tüm faturalı hatlardan 3406'ya BAGIS ya da 1998'e FITRE yazıp bir SMS göndererek bağışınızı gerçekleştirebilir, bilgi almak için 0312 447 06 60 nolu telden ulaşabiliyor.

LÖSEV gıda paketlerinin fiyatları ise şöyle; Acil Yardım Paketi; 106 TL. Orta Aile Paketi 189 TL. Büyük Aile Paketi 284 TL. Mutlu Aile Paketi; 392 TL. Sevgi Dolu Aile Paketi; 569 TL.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER