Lezzet haftasına ‘Kara Çorba’lı final

Lezzet haftasına ‘Kara Çorba’lı final
banner72

Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında Pınarbaşı Belediyesi tarafından ‘Kara Çorba’ ikramı yapıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe tenceresiyle gelenler dikkat çekti.
Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile hazırlanan Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında 21-27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen etkinliklerin son gününde Pınarbaşı Belediyesi tarafından Nasrullah Meydanı’nda ilçenin coğrafi işaretli ürünü Kara Çorba ikramı gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, İl Kültür Turizm Müdürü Fahrettin Şenoğlu ve AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, çorba dağıtım aracında vatandaşlara çorba ikramında bulundu. 
YAŞAR; “DOĞA TURİZMİ KONUSUNDA KASTAMONU’DA ARTIK LOKOMOTİF KONUMUNA GELDİK”
Kara Çorba’nın çok faydalı olduğunu vurgulayan Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar; “Türk Mutfağı Haftası kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen etkinliğe, biz de coğrafi işaretli Kara Çorbamızla katıldık. Kara Çorba, doğal ortamda kendi halinde yetişen kızamık bitkisinin yaklaşık 14-15 saat kaynatılması suretiyle elde edilen marmelat ve bunun yanı sıra köy tavuğu, köy hindisinin harmanlanmasıyla ortaya çıkan, bir lezzet. Doğa turizmi konusunda Kastamonu’da artık lokomotif konumuna gelmiş bir ilçeyiz. İçinde 3 kilometre yürüyüş yolunun bulunduğu Horma Kanyonu ile dünyanın derinlikte ikinci büyük kanyonu Valla Kanyonu ve Ilıca Şelalesi ile doğa turizminde de ilçemiz kendini gösteriyor” ifadelerini kullandı. (CNGHaber.com)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER