Kuzeykent’teki arsanın satış ihalesi bugün

Kuzeykent Mahallesi'nde bulunan 937 ada 371 parseldeki 16 bin 803 metrekarelik arazinin satışı için bugün ihaleye çıkılacak.

Kuzeykent’teki arsanın satış ihalesi bugün
banner72

Emsal 3 olarak planlanan, konut ve ticaret olarak, 67 milyon 500 bin liralık muhammen bedel ile satışa çıkan arazinin satış tarihi 26 Nisan saat 15.00 olarak açıklanmıştı. Satış, Belediye Encümen Salonu’nda yapılacak. Söz konusu arazinin satışının kapalı teklif usulü ile yapılacağı duyuruldu.

Kastamonu'da son günlerde en fazla tartışılan konulardan biri olan parsel, Turhan Topçuoğlu'nun başkanlığı döneminde Alparslan Türkeş Botanik Parkı olarak planlanmış ve daha sonra da Tahsin Babaş döneminde imara açılmıştı. Kastamonu Belediye Meclisi’nde arazinin satışı için encümene yetki verilmesi kararı oybirliği ile alınmıştı. Ancak alınan bu karar sonrasında büyük tartışmalar yaşanmıştı.

AK PARTİ ‘YEŞİL ALAN’, CHP ‘KÜLTÜR MERKEZİ’ OLSUN İSTİYOR

Özellikle CHP’den gelen açıklamalarla tartışmalar artarken, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, arsa üzerinde yapılması gerekenlerle ilgili önerilerde de bulunmuştu.

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü'nün de hızlı karar verilmemesi ve parselin istişare edilerek değerlendirilmesi gerektiğini söylemesinin ardından gözler belediyeye çevrildi.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da arsa üzerinden tartışmaların yaşandığı dönemde, yaptığı açıklamada; “Bahse konu alan benim dönemimde ticaret ve konut alanına dönmedi. Bir önceki dönemde oldu. Yani orası hali hazırda Alparslan Türkeş Botanik Parkı değil. Orası ticaret ve konut alanına çevrilmiş bir arsa. Kaldı ki ben sadece satış yetkisi aldım. Meclis’te aldığımız yetki bahse konu parselin satışı ve kat karşılığı inşaat yapılabilmesi veya başka şekilde de değerlenebilir diye alınmış bir yetki sadece. Şu anda da alan ile ilgili nihai bir karar verilmedi. Sadece Encümen’e yetki verildi. Şimdi bunu tezvirata çevirmeye, farklı farklı şeyler söylemeye, algı yaratmaya gerek yok. Hatta Meclis’te örnek olarak Barutçuoğlu modeli olabilir dedim. Velev ki satışa çıkartsam. Ben 60 dönümü Millet Bahçesi için geri almışım ve Millet Bahçesi’ne katmışım. 17 dönümün lafı ediliyor. Daha ortada da satılan bir yer yok” cümlelerini kullanmıştı. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER