KÜTÜĞE KAYITLI 70 BiN ÇATALZEYTiNLi VAR

Çatalzeytin’in iletişim, istişare, eğitim, yardımlaşma, vefa ve tanıtım alanında yapılacak çalışmalarının ilk adımı ‘Değerler Şurası’ ile atıldı.

KÜTÜĞE KAYITLI 70 BiN  ÇATALZEYTiNLi VAR
banner72

 

Çatalzeytin’in iletişim, istişare, eğitim, yardımlaşma, vefa ve tanıtım alanında yapılacak çalışmalarının ilk adımı ‘Değerler Şurası’ ile atıldı.
Çatalzeytinliler Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen Değerler Şurası Toplantısına iş dünyası, siyaset, bürokrasi, eğitim, edebiyat, sanat, hukuk gibi alanlarında faaliyet gösteren Çatalzeytinlilerin katılımıyla gerçekleşti.
Burada yaptığı konuşmada toplantının ilçe menfaatine yapılacak çalışmalar ile geleneksel hale geleceğine işaret eden Çatalzeytinliler Yardımlaşma Derneği Başkanı İsmet Çetinkaya, “Belli yaşın üstündeki büyüklerimiz birbirlerini tanıyor olsa da yaşı 40’ın altında olan bizler hemşerilerimizle tanışmıyoruz. Tanışmadığımız için birbirimizin potansiyelinden, imkânlarından karşılıklı olarak istifade edemiyoruz. Oysa kökü sağlam gövdesi kuvvetli olan çınar ağacının dalları da heybetli olur. Dernek olarak hemşerilerimizi iletişim, istişare, eğitim, yardımlaşma, vefa ve tanıtım dallarının altında buluşturabilmeyi amaçlıyoruz” dedi.

ÇATALZEYTİN-İSTANBUL-AVRUPA ÜÇGENİ

Dünya sathına yayılmış Çatalzeytinlileri ortak bir platformda buluşturmayı hedeflediklerini bildiren Çetinkaya, “Çatalzeytin kütüğüne kayıtlı 70 bin civarında hemşerimiz var. Bu tanışma ve kaynaşmayı sağlayabilmek için derneğimizi, yurt içi ve yurt dışında, sılada veya gurbette yaşayan hemşerilerimizin buluşma noktası haline getirmek istiyoruz. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’de, Almanya ve İsviçre olmak üzere Avrupa’da gurbetçilerimiz var. Dernek olarak Çatalzeytin-İstanbul-Avrupa üçgeninde Çatalzeytinliler’in buluşup tanıştığı bir merkez olmak istiyoruz” diye konuştu. Şurada konuşan İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk de derneğin çalışmalarına tüm Çatalzeytinlilerin destek olması gerektiğine dikkat çekti.
İlçedeki faaliyetler ile yapılacak yatırımlar hakkında bilgi aktaran Çatalzeytin Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz ise, genç nüfusun artırılması için üniversitenin kapasitesinin artırılacağını söyledi. Uğuz, iş adamlarını artırıma, gurbetçileri ise köylerindeki hayatı ve evleri canlandırmaya davet etti. 
(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER