“Kur’an Kursları Kadim Oyunlar Şenliği” büyük ilgi gördü

Kastamonu İl Müftülüğü ve Türk Diyanet Vakfı (TDV) Kastamonu Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Kur’an Kursları Kadim Oyunlar Şenliği” Cumartesi günü Hasan Doğan Spor Kompleksinde çeşitli etkinlikler yapılarak gerçekleştirildi.

“Kur’an Kursları Kadim Oyunlar Şenliği” büyük ilgi gördü
banner72

Programa İl Müftüsü Mustafa Bilgiç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fahrettin Şenoğlu, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an kursları öğrencileri ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği program balon uçurma etkinliği ile başlarken; sahnede danslar, müzik dinletisi, ebru sanatı, boyama, çuval yarışı ve palyaçoların çocukları eğlendirmesi gibi kapsamlı yapılırken aynı zamanda kurulan stantlarda da kermes ziyafeti vardı.

MÜFTÜ BİLGİÇ’TEN AİLELERE “KENDİNİZLE NE KADAR GURUR DUYSANIZ AZDIR”

Açılış konuşmasını yapan ve ekinlik hakkındaki mutluluğunu dile getiren İl Müftüsü Mustafa Bilgiç; “Kadim Oyunlar Şenliği; bizim köklerimizde, geleneklerimizdeki oyunların yanı sıra modern dünyada insanın gelişiminden, zihni ve ruhi gelişimine varıncaya kadar, çocuklarımızın gelişimine ortak olmak için bu güzellikleri, Müftü Yardımcımız Özlem Öztürk hanımefendinin rehberliğinde, Kur’an kurslarımızdaki bütün hocalarımızın ortak özverisi ile biz bilinci içerisinde gerçekleştirdiğimiz etkinliktir. Bu güzelliği müftü yardımcımız diğer tüm hoca hanımlarımızla istişare ederek, bugün sizin tanıklığınız ve şahitliğiniz eşliğinde bir araya getirmiştir. Şunu söylemek istiyorum, bugün bu çocuklarımızın mutluluğuna ortak olmak, şahit olmak, onların gelişiminde, onların mutluluğunda burada olmak hepimiz için, özellikle anneler ve babalar için çok anlamlı. Onun için bugün evlatlarınızın bu mutluluğuna şahit olmak için, bu sıcakta buraya geldiğinizden dolayı kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Rahmetli Doğan Cüceloğlu derdi ki; ‘Bir insanın ana vatanı çocukluğudur’. Mutlu çocuklar olabilmek istiyorsak mutlu anne baba olması lazım. Burada çocuğunun mutluluğuna şahit olan anne baba ileride mutlu çocuk, mutlu genç, mutlu yetişkin olabilmenin tohumlarını atıyor. Bunu anlayan bu şuur içerisinde olan sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER