Kültür Sanat Muhabirleri Derneği’nden Araç ziyareti

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği, Medya Kültür, Sanat ve Turizm Buluşmaları programı kapsamında Araç ilçesini ziyaret etti. Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Genel Başkanı İbrahim Gökdemir, ziyarette yaptığı açıklamada; “Kastamonu’yu tarihi ve kültürel değerleri açısından gazetelerimizde, televizyon kanallarımızda, makalelerimizde yer vereceğiz” ifadelerine yer verdi.

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği’nden Araç ziyareti
banner72

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Medya Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları programı kapsamında farklı illerden gelen gazeteciler, Kastamonu’nun tarihi ve turistik alanlarını gezerken, Araç ilçesini de ziyaret etti. 

Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya’nın karşıladığı Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Sanem Arıkan, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Genel Başkanı İbrahim Gökdemir, Başkent Postası Genel Yayın Yönetmeni Seyfi Uzunkök ve farklı illerden gelen gazeteciler, Araç Tanıtım Merkezi ve Araç Harp Müzesini ziyaret etti.

GÖKDEMİR: “KASTAMONU ŞEHRİ YAZILARIMIZDA YERİNİ BULACAK”

Araç ilçesi ziyaretinden memnun kaldıklarını ifade eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Sanem Arıkan; “Kastamonu şehrimizde her şey mevcut. Büyük bir ivme ile turizmde ilerliyoruz. İnşallah hak ettiği noktaya da gelecek” şeklinde konuşurken, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Genel Başkanı İbrahim Gökdemir ise; “Kastamonu’yu tarihi ve kültürel değerleri açısından gazetelerimizde, televizyon kanallarımızda, makalelerimizde yer vereceğiz. İnşallah güzel şeyler olacaktır” dedi.

Başkan Satılmış Sarıkaya ise yaptığı açıklamada, “Ülkemizin farklı illerinden ilçemize gelen gazetecileri ağırlamaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyor, ilçemizin ivme kazanmaya başlayan tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin tanıtımı için Araç ilçemize davet ediyorum” dedi. Ziyaretten memnun kalan gezi ekibi, hatıra fotoğrafı çekildikten sonra Araç ilçesinden ayrıldı. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER