KÜ, ormancılıkta Türkiye’de ilk sırada

Kastamonu Üniversitesi (KÜ), ‘ormancılık’ alanında ülkemizde birinci sırada yer alırken, dünyada 304’üncü sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

KÜ, ormancılıkta Türkiye’de ilk sırada
banner72

Kastamonu Üniversitesi, SCImago tarafından araştırma, inovasyon ve sosyal kategoriler dikkate alınarak 2022 yılı için yapılan dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında 706’ncı sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

Kastamonu Üniversitesi, ‘araştırma’ alanında ülkemizdeki üniversiteler arasında 25’inci sırada yer alırken, dünyada 414’üncü sırada, ‘inovasyon’ alanında ise ülkemizde 36’ncı sırada, dünya sıralamasında 428’inci sırada yer aldı. SCImago 2022 yılı sıralamasında dünyadaki farklı üniversitenin yer aldığı 4 bin 364 üniversite arasından ise 706’ncı sırada yer aldı.

Ülkemizde 132 üniversitenin yer aldığı listede ilk üç sırada Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Ankara ve İstanbul Teknik Üniversitesi yer alırken, Kastamonu Üniversitesi ise 35’inci sıraya yerleşmeyi başardı.

Üniversite, alt bilim dalları dikkate alınarak yapılan sıralamada ‘ormancılık’ alanında Ülkemizde birinci sırada yer alırken, dünyada 304’üncü sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı. Üniversite ayrıca, ülkemizdeki üniversiteler arasında çevre bilimleri alanında 18’inci sırada, biyoloji bilimleri alanında 21’inci sırada yer aldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER