‘Kronospan Hatıra Ormanı’na 30 bin fidan dikildi

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Devrekani’de “Kronospan Hatıra Ormanı” oluşturuldu.

‘Kronospan Hatıra Ormanı’na 30 bin fidan dikildi
banner72

Bölgede ilk etapta 30 bin fidan toprakla buluşturulurken, bu rakam kısa sürede 80 bine yükselecek. Kronospan ve Kronospan Vakfı’nın birlikte yürüttüğü “Grow” adı verilen proje kapsamında, belirlenen ülkelerde 2021 yılı için toplam 1 milyon fidan dikilmesi planlandı. Bu kapsamda 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde Devrekani’de “Kronospan Hatıra Ormanı” oluşturulması için ilk adım atıldı. Düzenlenen programa protokol erkanının yanı sıra Kronospan Kastamonu ailesi de tam kadro katılım sağladı. Kronospan, bu etkinlikle geleceğe ve Dünyaya nefes oldu.

Kronospan ve Kronospan Vakfı’nın birlikte yürüttüğü projeler kapsamında, belirlenen bazı ülkelerde 2021 yılı için toplam 1 milyon fidan dikilmesi planlandı.

“Grow” adı verilen proje kapsamında, Kastamonu Devrekani’de “Kronospan Hatıra Ormanı” oluşturulması için ilk adım dün atıldı. Düzenlenen törenle Devrekani ilçemizde ilk fidanlar toprakla buluşturuldu. Program kapsamında dün 30 bin fidan toprakla buluşurken, kısa bir zaman diliminde toprakla buluşan fidan sayısının 80 bini bulacağı öğrenildi.

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Devrekani’de gerçekleşen programa Kronospan CEO’su Yönetim Kurulu ve Genel Müdürü H. Akgün Okay, Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Müdür Yardımcısı ve Fabrika Müdürü Bilal Karakaya, Genel Müdür Yardımcısı ve Fabrika İdari Müdürü Ömer Gülamoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi ve Muhasebe Müdürü A. Hakan Dikici, Hammadde Tedarik Grup Müdürü Ali Şahin, İnsan Kaynakları Müdürü Umut Yılmaz, Hammadde Müdürü Şaban Çemek, Satın Alma ve Lojistik Müdürü Metin Ruhi Aksu, Kronospan Pazarlama Müdürleri ve fabrika çalışanları katıldı.

Programa ayrıca Devrekani Kaymakamı Ahmet Coşkun, Küre Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, Seydiler Kaymakamı Cihat Abukan, Ağlı Kaymakamı Mehmet Akif Temur, Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, Küre Belediye Başkanı Salih Turan, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Erdoğan, Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, Ak Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve ekibi, Küre Orman İşletme Müdür Yardımcısı Abdul Kerim Daş, Devrekani Orman İşletme Şefi Mesut Yıldız, Erenler Orman İşletme Şefi Ali Gezer, Yaralıgöz Orman İşletme Şefi Musa Şimşek, Şenlik İşletme Şefi Turgay Cüre ve Orman İşletme personelleri, öğretmen ve öğrenciler ile Devrekani, Seydiler, Küre ve Ağlı ilçelerimizde ikamet eden vatandaşlar da katılım sağladı.

COŞKUN: “MİLLETİMİZİN YEŞİL VATANIMIZI CANI PAHASINA KORUYACAĞINA İNANCIMIZ TAM”

Programda konuşan Devrekani Kaymakamı Ahmet Coşkun şunları söyledi; “Asil ve necip milletimizin, tıpkı karasularımızda, denizlerimizde ‘mavi vatan’ diye tabir ettiğimiz coğrafyamızda olduğu gibi yine yeşil vatanımız ormanlarımızı da canı pahasına koruyacağına inancımız tamdır. Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde Milli Ağaçlandırma Seferberliğimiz için bir aradayız. Ormanlarımız bizler için ekolojik dengenin sağlanması, sosyal adaletin yerine getirilmesi, ekonomik kazancın artırılması için büyük önem arz etmektedir. Şüphesiz, inancımız tamdır ki gelecek nesillerimiz de bu inanç ve şuurla ormanlarımızın korunması ve güçlendirilmesi için elinden geleni yapacaktır. Bugün buradaki gayemiz de budur. Rabbim umarım dikeceğimiz fidanları geleceğe umut, hayata nefes edecek. Böyle güzel bir havada birlikte olmaktan çok mutluyum.”

DAŞ: “30 BİN FİDAN DESTEĞİ İLE NEFES OLAN KRONOSPAN’A TEŞEKKÜR EDERİZ”

Küre Orman İşletme Müdürlüğü adına Müdür Yardımcısı Abdülkerim Daş da bir konuşma yaptı. Daş şunları söyledi; “Hem ülkemize hem de dünyaya bir nefes olmak için toplandık. Sevgili Peygamberimiz; ‘kıyametin koptuğunu bile görseniz dahi elinizdeki fidanı dikiniz’ buyurmuşlardır. Cumhurbaşkanlığımızın önderliğinde 2019 yılından beri devam eden Millî Ağaçlandırma Günü hepimize kutlu olsun. Ve burada sözümü bitirmeden önce bize desteklerini esirgemeyen başta ev sahibimiz Devrekani Kaymakamlığımıza, Ağlı, Seydiler ve Küre Kaymakamlığımıza; yine bizlerden desteklerini esirgemeyen, her zaman yanımızda olan Küre, Devrekani, Ağlı ve Seydiler Belediye Başkanlığımıza; bizlere 30 bin fidan desteği ile nefes olan Kronospan Orman Ürünleri adına değerli Genel Müdür Yardımcımız ve Emekli Orman Genel Müdür Yardımcımız Ali Şahin Bey’e, hiçbir zaman desteklerini bizden esirgemeyen Akpınar Ahşap adına Hakan Bey’e şükranlarımı sunuyorum.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER