Köylünün ‘kapsama alanı’ isyanı!..

Kastamonu il genelinde birçok köyde olduğu gibi Hanönü’ye bağlı Kayabaşı Köyü’nde de cep telefonların şebeke sıkıntısı, köylüyü zor durumda bırakıyor. Köy sakinleri, sinyal alabilmek için kimi zaman canını hiçe sayarak yüksek kayalıklara çıkarken, kimi zaman da köylerinden yaklaşık 2 kilometre uzağa gitmek zorunda kalıyor.

Köylünün ‘kapsama alanı’ isyanı!..
banner72

Sadece telefonla iletişim kurabilmek için en az 2 kilometre yol yürüdüklerini, yükseklere çıkmak zorunda kaldıklarını dile getiren köylüler, sorunun bir an önce çözülmesini beklediklerini dile getiriyor.

“HER ŞEYİN ÇARESİNİ DERMANI VAR YETER Kİ İSTEYELİM”

Konuyla ilgili düşüncelerini dile getiren köy sakini Hasan Ekinci; “Köylerimizde cep telefonları çekmiyor. Ailelerimize ana babalarımıza ulaşım sağlayamıyoruz. Evlerimizde hiç sinyal yok. Köyden 1 buçuk kilometre kadar mesafelere çıkarak ancak iletişim sağlayabiliyoruz. Sinyalin bir veya iki nokta çeken yere kadar yürüyerek gitmek zorunda kalıyoruz. Gerçekten çok ciddi bir sorun haline gelmeye başladı. Yıl 1950 değil. 2023’e yaklaşıyoruz herşey gelişiyor, teknoloji daha çok ilerliyor ancak maalesef köyümüzden evlerimizden konuşamıyoruz. Köyümüze verici kurulması gerekiyor. Yetkililerimize sesleniyoruz. Artık bu soruna bir çözüm bulunsun. Yetkililerimizden destek olmalarını rica ediyorum. Köyümüzde, herkes telefonla haber almak, ulaşım sağlamak için bir kaç kilometre yürüyerek yüksek kesimlere çıkmak zorunda kalıyor. Çünkü ancak bu şekilde konuşabiliyoruz. Buradan bütün yetkilerimizden isteğimiz Hanönü İlçemiz Kayabaşı Köyü Mahallerimizin Şebeke sorularının çözülmesini arz ediyorum. Bütün operatör şirketlerimiz de ayrıca buradan sesimizi inşallah duyarlar. Kayabaşı, Çaybaşı mahallelerimiz, Kazukuzu, Melleşler köylerimizde sorunlar aynı. Konuyla ilgili bir araştırma yapılması elzem. Hangi çağda yaşıyoruz. Telefonlarımız çekmiyor. Bir verici istasyon kurulumu gerçekleşmesini istiyoruz. Yıllardan beri aynı sorunlarımız, sıkıntılarımız var. Hadi eskiden bu kadar gelişim yoktu tamam ama şimdi her şeyin çaresini dermanı var yeter ki isteyelim olsun artık bir şeyler” diye konuştu.

MUHTARLAR SÜREKLİ DİLEKÇE VERİYOR AMA…

Konuyla ilgili geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Merkez İlçe Muhtar Toplantısı’nda, 3 muhtar söz konusu sıkıntıları belirtmiş, köylerinde yaşanan çekim sıkıntısını dile getirmişti. Kastamonu’ya 10 kilometre mesafedeki Gödel Köyü Muhtarı Satı Harmandaoğlu, toplantıda; “Telefon çekmeme olayı bizim köyümüzde de mevcut. Ben dilekçe verdim ama ilgilenen olmadı. 6-7 muhtar bir dilekçe daha verdik. Telefon çekmeme olayından çokça mağduruz. Bu konuda çözüm bekliyoruz” demişti. Konuyla ilgili toplantıda, çözüm için gerekeli çalışmaların yapılacağı kaydedilmişti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER