Köyler kar altında

Kastamonu il genelinde yoğun kar yağışı sebebiyle 459 köy yolu ulaşıma kapandı. Ekipler, köylere ulaşımın sağlanabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Köyler kar altında
banner72

Merkez ilçeye bağlı 10, Abana'da 7, Ağlı'da 12, Araç'ta 32, Azdavay'da 43, Bozkurt'ta 27, Cide'de 58, Çatalzeytin'de 30, Daday'da 20, Devrekani'de 50, Doğanyurt'ta 15, Hanönü'de 7, İhsangazi'de 9, İnebolu'da 46, Küre'de 30, Pınarbaşı'da 25, Seydiler'de 10, Şenpazar'da 19, Taşköprü'de ise 9 köye ulaşım sağlanamıyor.

Kastamonu İl Özel İdaresi ekipleri, toplam 4 bin 802 kilometrelik karla kaplı yolun ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürüyor. Kar yağışının etkili olduğu Küre, Şenpazar ve İnebolu ilçelerinin yüksek kesimlerinde kar kalınlığının 1,5 metreye yaklaştığı öğrenildi.

9 İLÇEDE EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Kastamonu’da kar yağışı sebebiyle dün 9 ilçede eğitime 1 gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı sonrasında yaşanabilecek muhtemel olumsuzluklar sebebiyle Ağlı, Azdavay, Şenpazar, Doğanyurt, Seydiler, İnebolu, Küre ve Pınarbaşı ilçelerinde okulların tamamında, Cide ilçesinde ise taşımalı eğitime 21 Mart Pazartesi günü ara verildiği açıklandı.

Belirtilen ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personeller ise 1 gün idari izinli sayıldı. (iha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER