‘Köy Yaşam Merkezleri’ Projesi başladı

Köy Yaşam Merkezleri Projesiyle, kullanılmayan köy okul binaları, anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane, matematik, doğa, bilim ve tasarım atölyeleri ile gençlik kampları gibi alanlara dönüştürülüyor.

‘Köy Yaşam Merkezleri’ Projesi başladı
banner72

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının ortaklaşa yaptığı “Köy Yaşam Merkezleri” projesiyle, kullanılmayan köy okulu binaları, anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane, matematik, doğa, bilim ve tasarım atölyeleri ile gençlik kampları gibi alanlara dönüştürülüyor.

ANAOKULU AÇILMASI İÇİN ÖĞRENCİ SAYISI 5’E DÜŞTÜ

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yönetmeliklerde değişiklik yapıldığını söyledi. Bu kapsamda, öncelikle köy ilkokullarının öğrenci sayısına bakılmaksızın açılabilmesi için yönetmelik değişikliği yapıldığını hatırlatan Özer, anaokulu açılması için gereken 10 öğrenci kriterinin 5'e düşürüldüğünü bildirdi. Özer, bu değişiklikle köylerdeki 12 bin çocuğun anaokuluyla buluştuğunun altını çizdi.

KÖYLÜNÜN İHTİYAÇ DUYDUĞU HER TÜRLÜ EĞİTİM VERİLECEK

Tarım ve Orman Bakanlığı ile koordineli şekilde, anaokulu veya ilkokul olarak kullanılmayan okulları, tarım ve hayvancılıkla ilgili köylülerin ihtiyaç duyduğu, her türlü eğitimi verecek mekanlara çevirdiklerini aktaran Özer, halk eğitimi merkezine ihtiyaç yoksa, köyün durumuna ve fiziki koşullarına göre, orayı bir gençlik kampına dönüştürmeyle ilgili çalışmalar yaptıklarını belirtti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER