'Konutlar, bir yıl içerisinde tamamlanacak'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sel felaketiyle karşı karşıya gelen Bozkurt ilçesine giderek incelemelerde bulundu

'Konutlar, bir yıl içerisinde tamamlanacak'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sel felaketiyle karşı karşıya gelen Bozkurt ilçesine giderek incelemelerde bulundu. Kastamonu'nun afet bölgesi ilan edildiğini açıklayan Erdoğan,

'DEVLETİMİZ, HER TÜRLÜ MADDİ KAYBI TELAFİ EDECEK GÜCE SAHİP'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgede yaptığı konuşmada;  "Hayatını kaybeden insanlarımızı geri getiremeyiz ama devletimiz onun dışındaki her türlü kaybı telafi edecek güce, imkana, kararlılığa sahiptir. Yıkılanın yerine daha iyisini yaparak, yananın yerine daha fazlasını dikerek, eksilenin yerine daha çoğunu koyarak yolumuza devam ediyoruz. İçinden geçtiğimiz şu kritik dönemi başarıyla geride bıraktığımızda artık bu ülkenin ve insanlarının önünde yepyeni bir dönem başlayacaktır. Ülkemizin kutlu yürüyüşünü baskıyla, terörle, tuzakla, kumpasla engelleyemeyenler, kin ve nefret siyasetiyle bizi birbirimize düşürmeye çalışıyor." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

"Bugüne kadar nice oyunları bozmuş bir millet olarak inşallah bu kirli senaryoyu da çöpe atacağız. Diğer afetlerde olduğu gibi fevkalade bir durum olmadıkça inşallah 1 yıl içerisinde burada da bu konutları bitireceğiz."

Bir yıl içerisinde, bölgedeki konutların tamamlanacağını söyleyen Erdoğan, ''Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Bozkurt Yeni Camisi'nde kıldı.Burada cuma namazını kılan Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun eşlik etti. Namazı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.

''TÜM ACİL TEDBİRLERİ DEVREYE ALDIK''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "4 bin 760 personel, 19 helikopter, 1 İHA, 66 ambulans, 41 UMKE, 630 hizmet aracı, 437 iş makinesi ve pek çok araç gereç sahada faaliyet gösteriyor. Selden etkilenen Ayancık Devlet Hastanesi'ndeki hastaların tamamı diğer hastanelere nakledilmiş veya evlerine ulaştırılmıştır. Yolların ve köprülerin hasar görmesi nedeniyle ulaşımı aksayan yerler için alternatif güzergahlar üzerinde Karayolları'mız çalışmaktadır. Kredi desteğinden vergi ertelemelerine kadar tüm acil tedbirleri devreye almış durumdayız. Hayatını kaybeden insanlarımızı geri getiremeyiz ama devletimiz onun dışındaki her türlü kaybı telafi edecek güce, imkana, kararlılığa sahiptir." dedi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER