Kışa şimdiden hazırız

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte oluşması muhtemel sorunları gündeme almak ve uygulanacak tedbirlerin görüşülmek üzere Kış Tedbirleri Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Avni Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.

Kışa şimdiden hazırız
banner72

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinasyonunda müdürlüğün yeni binasının toplantı salonunda yapılan kış tedbirleri toplantısında kurum ve kuruluşların yapacağı iş ve işlemler ile ilgili olarak, genelge çerçevesinde belirlenen talimatlar değerlendirildi. Toplantıya Vali Avni Çakır, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Karahasan, ilçe kaymakamları ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

ÇAKIR; “HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIK”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Avni Çakır, AFAD İl Müdürlüğü'nün yeni binasının, yapılacak hizmetler için hayırlı olmasını dileyerek, şunları ifade etti; "Aralık ayı itibari ile kış mevsimi başladı. İlimiz yazın da zaten yoğun bir nüfus artışı yaşıyor, aynı zamanda trafik anlamında da ciddi bir artış yaşıyor. Bunun yanı sıra memleketimiz bir kış memleketi. Bu anlamda ilimizde ki mevcut kayak tesisi hem de 19 ilçemizin İstanbul başta olmak üzere zaten ilimiz yoğun bir şekilde seyrüsefer yani trafik ile ilgili bir yoğunluğu oluyor. Bu noktada sürekli sahada teyakkuz halinde olmamız söz konusu. Bu yaz özellikle Hanönü-Taşköprü-Kastamonu güzergâhında normalin üzerinde bir sıkıntı yaşadık. Ölümlü ve yaralı trafik kazalarımız normalin çok üzerinde geldi. Diğer ilçelerde dikkat çekici bir artış yoktu ama bununla alakalı bütün gerekli kontrolleri, eksikleri ve yapılması gerekenleri istişare ettik ve bu süreçte yaşanılanların bir sonraki süreçte yaşanmaması için her türlü tedbiri aldık, almaya da devam edeceğiz.”

"TEDBİRLERİ NE KADAR ÜST SEVİYEDE ALIRSAK O KADAR RAHAT ATLATIRIZ"

Vali Avni Çakır, her sene kurum ve kuruluşların, güçlü bir ekipman ve personel desteği ile sahada her türlü tedbiri aldıklarını ifade ederek; “Kışın bölgemiz ulaşım anlamında ciddi bir sıkıntı yaşamıyor neyse ki. Tabii bunun yaşanmasının önemli sebeplerinden biri bu konudaki planlamadır. Bu konuda biz planlamalarımızı ne kadar gerçek yaparsak, tedbirlerimizi ne kadar üst seviyede alırsak kış sezonunu da o kadar rahat bir şekilde atlatırız. O yüzden bugünkü toplantımızın konusu, arkadaşlarımızın öncekim yıllardaki almış olduğumuz kararlardan ve bu sene tespit ettiğimiz hususlara göre bir gündem hazırladı ve sizlerle paylaşıldı. Burada ilçesiyle alakalı ya da kurumuyla alakalı, diğer kurum ve kuruluşların koordinasyonunu gerektiren, farklı konularda talepleri içeren ve burada dile getirilmesi gereken hususlar varsa bunları da dile getirelim. Tüm bilgilerimiz zaten burada. Sonra da taslak metnimizin üzerinden geçip, aykırı bir durum yok ise kabul etmiş ve hayata geçirme aşamasına getirmiş olalım. Ben kazasız belasız bir kış sezonu diliyorum tüm çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza. Bununla alakalı tedbirlerimizi daha önce dile getirdiğim gibi üst seviyede aldık zaten bunun değerlendirmesini de birazdan hep beraber yapacağız. Alacağımız kararların bizlere ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Tekrar içinde bulunduğumuz bu tesisisin ilimiz ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüze hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Vali Avni Çakır’ın konuşmasının akabinde, AFAD İl Müdürü Ekrem Küçükbayram ile Karayolları İl Müdürü Yüksel Oğuzhan, kış tedbirlerine yönelik sunum gerçekleştirdi. İlçe Kaymakamları ve ilgili kurumlar söz alarak görüş, öneri ve taleplerini dile getirmesinin ardından toplantı sona erdi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER