‘Keşke ülkemizin her yerinden petrol fışkırsa da…’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde artan akaryakıt fiyatlarıyla ilgili konuştu. Erdoğan; "Benzin ve motorin fiyatları rahatsız edecek düzeydedir" dedi.

‘Keşke ülkemizin her yerinden petrol fışkırsa da…’
banner72

Son dönemlerde artan akaryakıt fiyatları hakkında bir değerlendirme de Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Parti grubunda konuşan Erdoğan, "Ham petrol fiyatlarındaki artıştan maalesef etkileniyoruz. Dünyanın yaşadığı bu sıkıntının geçmesini sabırla bekleyeceğiz" dedi.

 “HİÇBİR ÜLKE BAKIMINDAN SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMADIĞI AÇIK”

Pazartesi günü Zonguldak Filyos'ta Karadeniz gazı denize ilk boru indirme ve kaynak törenini yaparak bu yönde önemli bir adım daha attıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Yerli ve yenilenebilir enerji kaynak potansiyelimizi en üst seviyede değerlendirilebilecek her yolu, yöntemi devreye alıyoruz. Petrol fiyatlarındaki aşırı yükselmeye bağlı olarak, pompa fiyatlarında ortaya çıkan rakamlar gerçekten rahatsız edici düzeydedir. Keşke ülkemizin her yerinden petrol fışkırıyor olsa da bu durumun önüne geçebilsek. Ama petrol tüketiminin çok büyük bölümünü ithalat ile karşılayan bir ülke olarak hem ham petrol fiyatlarındaki yükselişten hem de kurdaki artıştan anında etkileniyoruz. Petrol fiyatlarının katlanarak artan bu seviyesinin sadece bizim değil, hiçbir ülke bakımından sürdürülebilir olmadığı açıktır. Bu fiyatların makul fiyatlara düşmesiyle birlikte pompa fiyatlarının da gerileyeceğini ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2022, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER