'Kesinlikle yalan'

AK Parti Milletvekili Metin Çelik, A Haber'de canlı yayına katılarak Kastamonu'da yaşanan sel felaketiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu

'Kesinlikle yalan'

AK Parti Milletvekili Metin Çelik, A Haber'de canlı yayına katılarak Kastamonu'da yaşanan sel felaketiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 “ARAMA ÇALIŞMALARI 24 SAAT ESASINA DAYANARAK DEVAM EDİYOR”

Afet bölgesindeki çalışmaları aktaran AK parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, olayın olduğu ilk andan itibaren devletin tüm kurumlarıyla  bölgede olduğunu söyleyerek, ''Afet olduğu andan itibaren gerek havadan, gerek karadan balık adamlarla çalışmalara devam ediyoruz, çünkü sel şehrin içerisinden akmaya devam ediyor. İş makinalarıyla vatanlarımızı kurtardılar, helikopterler 325 vatandaşımızı tek tek çatılardan kurtardılar. 500 kişinin üzerinde vatandaşımızı da karadan tahliye ettiler. Şuanda temizleme çalışmaları hem de arama çalışmaları 24 saat esasına dayanarak devam ediyor. Burada devletin gücünü vatandaşlarımız görüyor” dedi.

“PATLAYACAK BİR BARAJ HES’İ DE SÖZ KONUSU DEĞİL”

HES'in patladığına dair iddialar hakkında da konuşan Milletvekili Çelik, ''Kesinlikle yalan böyle büyük bir afeti bile siyasete kullanıyorlar.1 yılda yağması gereken yağış 1 günde yağdı. Böyle bir afet ile ilk defa karşılaştık, daha önce ne gördüm ne de duydum. Uzmanlarında söylediğine göre böyle bir afeti kimse hatırlamıyor. Bunu HES patladı diye vatandaşa tepki yaratmak için, hükümet burada hata yaptı diyerek vatandaşımızı kandırmaya çalışıyorlar. Patlayacak bir baraj HES’i de söz konusu değil, yani burada HES’in tuttuğu su miktarı bir halı saha büyüklüğü kadar. Bu suyun patlamasından kaynaklanan bir şey değil. Böyle bir şey ortaya konulunca, gerek bakanımız tarafından, gerek bizler tarafından anlatıldığında ortaya konulduğunda bu yalan olduğu ortaya çıkıyor, Kastamonu CHP Milletvekili, o HES bölgesine gitti, bu sefer de şuna çevirmeye çalıştı, burada kanallar, elbette  yıkıldı sağlam bir yer kalmadı böyle bir hadisede HES’in iletim kanallarında da bir hasar oluştu. İşte o hasar nedeni ile kopmuş gelmiş buradaki afete bu neden olmuşa getirdi. Yani yalanı yalanla temizlemeye çalışıyorlar. HES patlaması gibi bir durum yoktur, kesinlikle yalandır. Sebebi bir yılda yağması beklenen yağışların 1 günde yağmasıdır'' diye konuştu.(Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER