KENT KONSEYİ’NDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 76’ncı Maddesine istinaden oluşturulan Kastamonu Kent Konseyi, 15. Olağan Genel Kurulu’nu geçtiğimiz gün akşam Belediye 2. Kat Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.

 KENT KONSEYİ’NDE BAYRAK DEĞİŞİMİ
banner72

 

5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 76’ncı Maddesine istinaden oluşturulan Kastamonu Kent Konseyi, 15. Olağan Genel Kurulu’nu geçtiğimiz gün akşam Belediye 2. Kat Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.

13 yıldır Kent Konseyi’nin başkanlık görevini yürüten Mehmet Çelik’in aday olmadığı genel kurulda bayrak, Kastamonu Devlet Hastanesi eski başhekimi Ahmet Zafer Ergün’e geçti. Genel kurula tek aday olarak giren Ahmet Zafer Ergün’ün yönetim kurulu 19 kişiden oluştu.

ÇELİK: KONSEYİMİZ DENGE ÇİZGİSİNİN HEP DEVAMINDAN YANADIR

Kent Konseyi’nin halkın ve toplumsal örgütlerin katıldığı düşüncelerin yöneticilere aktarıldığı önemli kurumlar olduğunu ifade eden Mehmet Çelik, “Kastamonu Kent Konseyi ilimizde yaşayan tüm insanların refah ve mutluluğunu ayrımcılıktan uzak katılımcı fikirleri ve görüşleri rahatlıkla konuşacağı demokratik ortamlarda kararlar alarak ilgili kurum ve kuruluşlara çözümü noktasında gerekçeleri ile sunulmuş olup çoğu başvurularımız kabul olmuştur. Konseyimiz denge çizgisinin hep devamından yanadır. Sizler bizlere yön vererek fikir ve görüşlerinizi paylaşarak güzel ilimizi daha yaşanabilir hale getirebiliriz. Sayın katılımcılar bizler kent konseyi olarak siyasi manada tarafsızlığımızı koruyarak her fırsatta bunu her kesime hissettiriyoruz” dedi.

“ADAY DEĞİLİM”

Kastamonu’ya 13 yıldır gönüllülük esası içerisinde hizmet ettiklerini söyleyen Mehmet Çelik, “Değerli katılımcılar 13 yıla yakın bir süre içerisinde Kastamonu’muza gönüllülük esasına dayalı hizmet ettiğimiz kanısındayız. Ekibimle birlikte sayın valilerimiz, sayın belediye başkanlarımız ve siyasi partilerimizin milletvekilleri il ve ilçe başkanları tüm sivil toplum örgütleri olarak turizm, ulaşım, sağlık, eğitim, üniversite, spor ve daha birçok alanlarda ortak akıl etrafında birleşerek ilimize gelen çeşitli yatırımlara katkılar sağladık. Kültürü ve tarihi dokusu, dini değerleri ile saklı bir hazine olan kadim şehir Kastamonu’muza hizmet etmekten, kent konseyi görevinde kaldığım süre içerisinde büyük haz aldım. Kent konseyleri yönetmenliği ve yönergelerinin tarafımıza vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde hizmet etme gayretinde olduk. Eksikliklerimiz mutlaka vardır, şahsımı eksiliğim ile kabul etmenizi bekliyorum, görevimden affımı istiyorum. Kastamonu Kent Konseyi başkanlığına aday değilim. Göreve aday olduğum süreler içerisinde tarafıma vermiş olduğunuz desteklerden dolayı hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunarım. Yeni seçilecek kent konseyi başkanımıza ve yürütme kurulu üyelerine çalışma meclisi başkan ve üyelerine başarılar diler bu seçimlerin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” açıklamasında bulundu.

ERGÜN: BU KONSEY ORTAK AKILLA YÖNETİLECEK

Genel kurulda Kent Konseyi başkanlığına getirilen Ahmet Zafer Ergün ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Gösterdiğiniz itimattan dolayı hepinize teşekkür ediyorum ve gösterdiğiniz bu itimada layık olmaya çalışacağım. 1979 yılından bu yana Kastamonu’dayım. Kastamonu için elimizden gelen ne varsa onu yaptık. Ben başhekimlikten ayrılırken benim jübilemi Mehmet Çelik yapmıştı. Bende şimdi ondan bu görevi devralıyorum. İnşallah bende onun gibi başarılı ve birleştirici olabilirim. Galip başkanımın dediği gibi ortak akılla kent nasıl yönetilecekse bu konseyde ortak akılla yönetilecektir. Ama konseyin aldığı kararı başkanı ısrarla sürdürecektir. Bunu herkesin bilmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

YÖNETİM LİSTESİ

Ahmet Zafer Ergün başkanlığında 10 kişiden 19 kişiye yükseltilen yönetim kurulu şöyle; Nuray Hacer Yücel, Berat Satıoğlu, Serhat Yolasığmazoğlu, Yavuz Yücebıyık, Recep Mor, Oğuz Fındıkoğlu, Prof. Dr. Kutay Oktay, Fikri Yazan, Nedim Afacan, Özgür Demir, Ufuk Dravor, Yaşar Özdemir, Yücel Aşam, Oktay Maşrap, Cengiz Büyükkapucu, Ali Çufadar, Eray Aktepe, İbrahim Küçükbulut, Mehmet İshak.

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER