KEAH’ta 174 hasta kovid tedavisi görüyor

Haftalık vaka artışında büyük bir artış yaşanan ilimizde, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki (KEAH) doluluk oranları da artıyor.

KEAH’ta 174 hasta kovid tedavisi görüyor
banner72

Son iki haftada, il genelinde ciddi bir vaka artış oranı oluşurken, dün itibariyle KEAH’taki 6 kovid-19 servisinde 120, 5 yoğun bakım servisinde ise 54 hastanın korona virüs tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım ve servis sayıları, ihtiyaca göre şekillenebiliyor. Özellikle son günlerde, hastanede kovid-19'a karşı ciddi bir mücadele veriliyor. Pandeminin ilk dönemlerinin aksine hastaların durumlarının müsait olması durumunda taburcu edilerek, hastanede sirkülasyonun sağlanması amaçlanırken, özellikle yoğun bakımlar ve servislerdeki doluluk oranlarının da kontrol altında olduğu öğrenildi.

ARTIK HER YER 'ÇOK RİSKLİ BÖLGE'

Vaka oranlarında Türkiye'nin zirvesine oturan Kastamonu'da bu hafta yüz bin kişiye düşen vaka oranı 737 olarak açıklanırken, geçtiğimiz hafta 2 bin 653 pozitif vaka tespit edilmişti. Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında da özellikle şehir merkezinin birçok kısmı 'çok riskli bölge' olarak tanımlanırken, mezarlıklar dışındaki hemen her yer kırmızı durumda.

Aşılama oranları artsa da vaka oranlarının önüne geçilemeyen ilimizde, geçtiğimiz aylarda yaşanan yoğunluğun, günümüzde oranlara yansıdığı tahmin edilirken, yetkililerden alınan bilgiye göre ise önümüzdeki haftalarda vaka oranlarında ani ve yüksek oranda düşüşler yaşanılacağı ön görülüyor. (CNGHaber.com)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER