KEAH 3 saat elektriksiz kaldı

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (KEAH) geçtiğimiz gece yaklaşık 3 saatlik elektrik kesintisi yaşandı.

KEAH 3 saat elektriksiz kaldı

Kesintinin ardından jeneratörlerin devreye girmemesi nedeniyle hastalar ve sağlıkçılar karanlıkta kaldı. KEAH’ta geçtiğimiz Çarşamba akşamı 20.30 ile 23.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşandı. Yaşanan elektrik kesintisinin ardından jeneratörlerin de devreye girmeyişiyle hastane karanlığa gömüldü. Hastalar ve refakatçileri karanlıkta kaldı.

KEAH’ta yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle en çok merak edilen yoğun bakımdaki hastalar oldu. Yoğun bakımdaki cihazların bataryaları kesinti olması durumunda belli bir süre için kendine yetebilecek güçte olduğu ve kesinti süresinde hastalar açısından herhangi bir olumsuzluğun olmadığı öğrenildi.

TEKRAR ETMEMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Kesintinin yaşandığı andan itibaren hastanede çalışma yürüten Başkent EDAŞ ekiplerinin hastanedeki çalışmalarına devam ettiği öğrenildi. Uzun süren kesintinin ardından elektrik tekrar verildi. Aynı problemin yaşanmaması için ekiplerin çalışmalarına devam ettiği öğrenildi. Ancak kesinti anında jeneratörlerin neden devreye girmediği ve hastane gibi önemli bir kurumun 3 saat neden elektriksiz kaldığı merak konusu oldu. (CNGHaber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER