KDP, ilk toplantısını Bursa’da yaptı

Kastamonu Dernekler Platformu (KDP); üyelerinin tüzük, projeler, Kastamonu’nun marka kent olması konusunda yol haritasının belirlenmesi ve platformun kuruluş kararının açıklanması için Bursa’da bir araya geldi.

KDP, ilk toplantısını Bursa’da yaptı
banner72

Programa eski İçişleri, Devlet ve Gençlik Spor Bakanlarından Murat Başesgioğlu, Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi, Gemlik Kaymakamı Hasan Göç, Kastamonu Dernekler Platformu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonunun ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa, Kastamonu Dernekler Platformu üyelerinden; İstanbul Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) Genel Başkanı Remzi Şen, Ankara Kastamonu Dernekler Federasyonu (KASDER-FED) Genel Başkanı Hasan Şen, Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu (Bursa KAS-DER) Genel Başkanı İsmail Tiftik, İzmir Kastamonulular Derneği Başkanı Kemal Balcıoğlu, Kocaeli Kastamonulular Derneği Başkanı Nurcan Acaroğlu Göktaş, Çorlu Tüm Kastamonulular Derneği Başkanı Ali Topçu’dan oluşan heyet de katıldı.

Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi’ye makam ziyareti ile başlayan yoğun programda, tüzük maddelerine son şekli verildi. Kurucular kurulu oluşturularak, Kurucular Kurulu Kurultayı yapıldı. Genel sekreterlik birimi oluşturularak, Genel Sekreterliğe İstanbul KASDER Genel Başkanı Remzi Şen seçildi. Genel Sekreter Yardımcılığına ise Kocaeli KASDER Başkanı Nurcan Acaroğlu Göktaş getirildi. Programda ayrıca, Kastamonu’da iklim değişikliği ve ekolojik denge konularında panel ve seminerler düzenlenmesine karar verildi.

Programın ikinci bölümünde, Bursa Kastamonu Konağı inşaatına ziyaret gerçekleştirildi. İnşaatla ilgili incelemelerde bulunularak, proje hakkında bilgi alındı. Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonunun 15 yıllık faaliyetlerini anlatan Tanıtım filminin izlenmesinden sonra Federasyon yönetim kurulu üyeleri, Federasyon Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri, Kastamonu Dernekler Platformu üyeleri ile önceki dönem İç İşleri Bakanı Murat Başesgioğlu’nun dar kapsamlı tanışma toplantısı gerçekleştirildi. Son olarak Şair Merihan Zırh, Şair Hasan Azkıran tarafından şiir dinletisi ve Kastamonu’ya ait Çanakkale türküsünün hep birlikte söylenmesiyle duygu dolu anlar yaşandı. Bursa yapılan yoğun program, Kastamonu Dernekler Platformu Kuruluş kararının alınması ve açıklanmasından sonra Başesgioğlu ve Kastamonu Dernekler Platformu üyelerinin, alınan kuruluş kararının ülkemiz ve Kastamonu için hayırlara vesile olması temennileri ile sona erdi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER