Kaymakcı, girişimci adaylarıyla bir araya geldi

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı, Büyükelçi hemşehrimiz Faruk Kaymakcı, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ı makamında ziyaret etti.

Kaymakcı, girişimci adaylarıyla bir araya geldi
banner72

Vali Avni Çakır’ın da eşlik ettiği ziyarette, Bakan Yardımcısı Kaymakcı, Rektörlük binası önünde Rektör Topal ile birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kasım Yenigün, Prof. Dr. Mehmet Atalan ve Prof. Dr. Ömer Küçük ile Genel Sekreter Vekili Şevket Bahçacıoğlu tarafından karşılandı.

Ziyarette, Dışişleri Bakanlığı ve AB Başkanlığı ile gerçekleştirilebilecek iş birliği imkanları, AB tarafından yürütülen Ufuk Avrupa, Erasmus+, ESC programlarının öğrenci ve akademisyenlere sunduğu fırsatlar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Rektör Topal, üniversitede yürütülen çalışmalar hakkında Bakan Yardımcısı Kaymakcı’ya bilgiler verdi ve desteklerinden ötürü teşekkür etti. Ziyaret karşılıklı hediye takdiminin ardından son buldu.

Ziyaretin ardından Bakan Yardımcısı Kaymakcı, Vali Avni Çakır ile birlikte Kastamonu Teknokent İdare ve Kuluçka Merkezi’ni ziyaret ederek, Kastamonu Teknokent ve Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdürü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kasım Yenigün’den yeni bina ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kastamonu Teknokent bünyesinde faaliyetlerini yürüten Teknokent Akademi ve Girişim Vadisi Kuluçka Merkezi Ofisleri tarafından Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğünün desteğiyle hayata geçirilen İhtisas Odaklı Girişimcilik ve Kuluçka Programı’nı başarıyla tamamlayan girişimciler ve girişimci adayları ile bir araya gelen Bakan Yardımcısı Kaymakcı, programı tamamlayan girişimci adaylarını tebrik ederek, pasta kesti. Ziyaretin sonunda Bakan Yardımcısı Kaymakcı, anı defterini imzaladı. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER