KATSO, meclis toplantısını bu ay Teknokent’te yaptı

Kastamonu Teknokent İdare Binası ve Kuluçka Merkezi, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Haziran ayı meclis toplantısına ev sahipliği yaptı. KATSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri, Meclis Başkanı Turgay Dellaloğlu başkanlığında Kastamonu Teknokent Göknar Toplantı Salonunda Haziran ayı meclis toplantısı için bir araya geldi.

KATSO, meclis toplantısını bu ay Teknokent’te yaptı
banner72

Kastamonu Teknokent’in ev sahipliğinde gerçekleşen KATSO Meclis Toplantısına, Meclis Başkanı Turgay Dellaloğlu ve Oda Başkanı Oğuz Fındıkoğlu’nun yanı sıra yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile KATSO Genel Sekreteri, Genel Sekreter Yardımcıları, yetkilileri, KATSO Akademik Danışmanı ve Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan Kandemir de katıldı. Teknokent adına KATSO heyetine, Kastamonu Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi ve KÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Küçük’le birlikte KÜ Teknoloji Transfer Ofisi İdari ve Mali İşler Koordinatörü Öğr. Gör. Kazım Yasin Özbey ve KÜ Teknoloji Transfer Ofisi Teknokent Akademi Koordinatörü Öğr. Gör. Zuhal Arife Küçük eşlik etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Küçük, Kastamonu adına atılan geliştirici adımlarda yan yana yürümekten mutluluk duyduklarını iletti. Prof. Dr. Küçük’ün konuşmasının ardından sunumunu yapan Öğr. Gör. Kazım Yasin Özbey, Teknokent’in firmalara sağladığı imkânlar ve fırsatlar hakkında bilgi verdi. Ardından, Teknokent’in istihdam oluşturmaya yönelik Eylül ayında gerçekleştirmeyi planladığı yeni eğitimi “Kapasite Geliştirmede E-Ticaret” programıyla ilgili bilgi vermek için Öğr. Gör. Zuhal A. Küçük söz aldı. Yapılacak eğitimin yeni istihdamlar oluşturmada ve firmaların mevcut kapasitelerini geliştirmede sağlayacağı katkıya değinen Zuhal A. Küçük, değişen konjonktürde firmaların doğan ihtiyaçlarına cevap vermenin Teknokent’in temel görevleri arasında olduğuna da vurgu yaptı.

KATSO heyeti, programın ardından Teknokent’in yeni idare binasını gezdi. Toplantılarına ev sahipliği yaptığı için Teknokent’e teşekkür eden KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve Meclis Başkanı Turgay Dellaloğlu, Kastamonu halkının, Teknokent’i daha yakından tanıması gerektiğini ifade ederek iş dünyasının Teknokent ile işbirliği yapabilmesi ve projeler geliştirilmesi için çağrıda bulundu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER