KASTROFEST’i 10 kişi ziyaret etti

Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü İlknur Aynan, Kastamonu Valiliği’nin himayesinde, Kastamonu Belediyesi’nin desteğiyle Dünya Mirası Kastamonu İnisiyatifi öncülüğünde "Geleneğe Saygı, Geleceğe Miras" temasıyla iki gün boyunca Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen “Kastrofest-Kastamonu Gastronomi Festivali”ni değerlendirdi.

 KASTROFEST’i 10 kişi ziyaret etti
banner72

 

Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü İlknur Aynan, Kastamonu Valiliği’nin himayesinde, Kastamonu Belediyesi’nin desteğiyle Dünya Mirası Kastamonu İnisiyatifi öncülüğünde "Geleneğe Saygı, Geleceğe Miras" temasıyla iki gün boyunca Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen “Kastrofest-Kastamonu Gastronomi Festivali”ni değerlendirdi.

Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü İlknur Aynan, yaptığı açıklamada, festivalin dolu dolu geçtiğini söyledi. 

Sanat merkezi olarak gastronomi festivaline ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Aynan, "Ünlü şefler Danilo Zanna, Hazar Amani, İtalyan Michele Esposito gibi isimler festivale katkı sağladı. Kastamonu'nun yöresel yemekleri yapılırken bir yandan da yarışmaları yapıldı. Bunların hepsi birbirinden güzel görsel şölenler sundu" dedi.

Katılımın oldukça yoğun olduğunu vurgulayan Aynan, "Güzel bir festival oldu. Etkinliklerle bütün Kastamonuluların beğenisi kazanıldı. Festivale 10 bin civarında ziyaretçinin geldiğini düşünüyorum. Kastamonu'nun ilçelerinden ve esnafın katılımlarıyla güzel bir şölen yapıldı" diye konuştu. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER