‘Kastamonu’nun hayvancılıkta haklı bir yeri var’

Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin (DYSB) İl Özel İdare İş Hanındaki yeni hizmet bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

‘Kastamonu’nun hayvancılıkta haklı bir yeri var’
banner72

Daha önce Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) hizmet binası içerisinde bulunan Kastamonu DSYB, yeni hizmet bürosunu Özel İdare İş Hanı’nda açtı. Açılış programına Vali Avni Çakır, Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, MHP İl Başkanı Emin Çınar, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Kastamonu Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bayram Pehlivan, kurum amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Vali Avni Çakır, açılış programında yaptığı konuşmasında; “Kastamonu hayvancılıkta Türkiye’de il 10’da yerini aldı. Özellikle simental cinsi ineklerle, yıllardan beri süren çabaların karşılığında Türkiye’de güçlü ve haklı bir yeri olan ilimizdir Kastamonu. İnşallah bununla alakalı il olarak biz tüm paydaşlarımız ile yoğun bir çaba içerisindeyiz” ifadelerine yer verdi.

Açılış programında konuşan Vali Çakır, birliğin yeni bürosunun hayırlı olmasını dileyerek şunları kaydetti; “Damızlık Yetiştiricileri Birliği Başkanlığımızı Özel İdare İş Hanımıza taşımanın ne kadar isabetli olduğunu bu kalabalık gösterdi. Herhalde bu iş hanını açtıktan sonra burası böyle bir kalabalık görmedi. Kastamonu, hayvancılıkta Türkiye’de il 10’da yerini aldı. Özellikle Simental cinsi inekler yıllardan beri süren çabaların karşılığında güçlü bir şekilde Türkiye’de haklı bir yeri olan ilimizdir Kastamonu. İnşallah bununla alakalı il olarak biz tüm paydaşlarımız ile yoğun bir çaba içerisindeyiz. Devrekani İhtisas OSB’mizde kuruluş işlemlerimizi bitirdik. Şimdi ihale ve proje süreci devam ediyor. İnşallah bu yaz ihale süreci gerçekleşecek. Bunların hepsi hayvancılığın bölgemizde yerleşme ve gelişmesinde bir katkıdır.”

“BİRLİĞİ TAŞIMAKLA YERİNDE BİR KARAR VERDİĞİMİZ GÖRDÜK”

Vali Çakır, bölgenin en güçlü pazarlarından bir tanesinin de Kastamonu Hayvan Pazarı olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Kastamonu Hayvan Pazarı’yla alakalı da güzel çalışmalar oldu ve inşallah devam edecek projelerimiz de var. Tabi aslan yattığı yerden belli olur. Hem diğer kurum ve kuruluşlarımız hem de Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği, bu anlatmış olduğum kapasiteye çiftçi, üretici kardeşlerimizi yakışır bir yer olur. Üyelerimizin, vatandaşlarımızın geldiğinde nezih bir ortamda işlerinin görülmesi ya da sorununa çare bulunacağı hissiyatına kapılması çok önemlidir. Bu yüzden çalışan mekanların çok aşırı lükse kaçmadan standardı yakalaması lazım. Yukarıda çok güzel bir çalışma ortamı göreceksiniz. Arkadaşlarımızın böyle bir talebi oldu. Bizler de Özel İdare ve Valilik olarak düşündük, arkadaşlarımızın buraya taşınmalarının hem bölgedeki üreticiler, hem de damızlık yetiştiriciliği işletmesine faydalı olacağını düşündük. İsabetli bir karar verdiğimizi de şimdi gördük. İnşallah hayırlı bir hizmet verebiliriz” dedi.

Duaların ardından kurdelelerin kesilmesiyle Kastamonu Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER