‘Kastamonulu olmak ayrıcalıktır'

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programında engelli bireyler ve parti üyeleri bir araya geldi.

‘Kastamonulu olmak ayrıcalıktır'
banner72

Kebeci Restoran'da düzenlenen programa AK Parti Milletvekili Metin Çelik, AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi hemşehrimiz Mehmet Umur, İl Başkanı Doğan Ünlü, Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, Kadın Kolları Başkanı Neslihan Tufan Kaya, belediye meclis üyeleri ve engelli bireyler katıldı.

ÜNLÜ: “ÇÜRÜK KELİMESİNİ LÜGATTAN ÇIKARDIK”

Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, şu ifadelere yer verdi; “İki yıldır pandemi sebebiyle bir araya gelememiştik. Yüce Rabbime şükürler olsun, bizi bir araya getirdi. Bize bugün ev sahipliği yapan Zeki Kebeci abimize de teşekkür ederim. Cumhurbaşkanımızın da özellikle sizlere selamı var. Üzerimizde kalmasın. 2022 yılından bu yana, 2005'teki anayasal çalışmalarla, 2007'de belki de Dünya'nın en erken imza atan ülkelerinden biriyiz. Birleşmiş Milletler Engelliler Planına ilk imzayı atan ülkelerden birisiyiz.  2010-2012 ve daha sonrasında yapılan engelli vatandaşlarımızla ilgili bir çok çalışmamız oldu.  Yaratılanı, yaratandan ötürü seviyoruz.  Engel, insanların bedenindeki engel değildir. İnsanların engelleri aslında gönlünde, kibrinde yaşattığı engeldir. Onun için biz, daha önce engelli kardeşlerimize ithafen kullanılan 'çürük' kelimesini lügattan çıkardık. Hiç yakışmıyordu, insanlık ötesi bir şeydi.  Hiç bir engelli vatandaşımızı açıkta bırakmadık. Onlara sahip çıktık ve çıkmaya devam ediyoruz.”

ÇELİK: “AK PARTİ VARSA ENGEL YOK”

AK Parti Milletvekili Metin Çelik de yaptığı konuşmada; “AK Parti döneminde sayın Cumhurbaşkanımızın 2002'den bu yana engellilerle ilgili yaptıklarını 3-5 kelimeyle ifade edemeyiz. Sizler bunu yaşadınız ve yaşamaya devam ediyoruz. AK Parti'den önce engellilere yaklaşım nasıldı, hangi seviyeye ulaştı, sizler daha iyi biliyorsunuz. Recep Tayyip Erdoğan varsa engel yok, AK Parti varsa engel yok diyoruz. Sadece hükümetin çalışması yetmez, tüm toplumun buna sahip çıkması lazım. Engelliler ve ailelerimizin toplumsal yaşam içerisindeki eşit bireyler olarak, yaşam koşullarının en iyi seviyede sağlanması adına kolaylaştırıcı olmalı. Her alanda engelli aileler ve bireylerimizin önünü açtık. AK Parti döneminde 62 binin üzerinde engelli ataması yaptık. Özel engelli atama sistemini 2012 yılında AK Parti getirdi. Direk kurayla yerleşiyorlar. AK Parti öncesine baktığımız zaman kat ve kat fazla bir atamayı gerçekleştirdik” dedi.

UMUR: “KASTAMONULU OLMAK AYRICALIKTIR”

AK Parti MKYK Üyesi hemşehrimiz Mehmet Umur da; “Ben engelli terimini tanımıyorum. Çünkü hepimiz birer engelli adayıyız. Merdivenden indiğimiz andan, arabaya bindiğimiz andan itibaren engelli adayıyız. Kastamonulu olmak ayrıcalıktır. Samimiyeti, dürüstlüğü, çalışkanlığıyla toplumda her zaman karşılığı olan Şeyh Şaban-ı Veli Hazretlerinin, Şerife Bacı'nın torunları olmaktan gurur duyuyoruz. AK Parti'nin yaptığı icraatları anlatmaya gerek yok, birebir yaşayan siz değerli dostlarımızsınız. AK Parti'nin engelli kardeşlerimizle ilgili yaptığını hepiniz daha iyi biliyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanımız daima sizin yanınızda” diye konuştu. (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER