Kastamonulu kadınlardan İstanbul çıkarması

Türkiye genelinde faaliyet gösteren ilk hemşehri kadın derneği olan Kastamonu Kadın Derneği’nin (KAST-KADER) İstanbul’da düzenlediği iftar yemeğinde Kastamonu’nun en yetkin kadın temsilcileri bir araya geldi.

Kastamonulu kadınlardan İstanbul çıkarması
banner72

Etkinlikte konuşan KAST-KADER Başkanı Emine Çelik, yeni projelerin müjdesiniverdi.

Kastamonu kadınının sesi olmak ve Kastamonu’nun tanıtımına katkı sağlamak için 2015 yılında faaliyete başlayan KAST-KADER, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kastamonu’nun ilçelerine yaptığı yardım çalışmaları ile adından söz ettiren dernek, Şükrüoğlu Filtre sponsorluğunda düzenlediği iftar organizasyonunda Kastamonulu kadınları bir araya getirdi.

Etkinlikte söz alan KAST-KADER Başkanı Emine Çelik, derneğin mevcut ve yeni dönem faaliyetleri için şunları söyledi; “Memleketimizin ve ülkemizin tarihine kahramanlık hikayeleri yazmış kadınlarımızı tanımak ve tanıtmak için çalışmalaryapıyoruz. 2015 yılından beri durmadan memleketimiz için çalışıyoruz veönümüzdeki dönemde de topluma fayda sağlayacak birçok projeye imza atacağız. Kadınlar ve gençler başta olmak üzere toplumun dezavantajlı kesimlerini destekleme projelerimiz, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına destek, okulların talepleri doğrultusunda destekler, burslar ve eğitim programları gibi çalışmalarımıza yeni dönemde de hız kesmeden devam edeceğiz.”

Yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikte fasıl grubu ve ‘Kadının Fendi’ adlı orta oyunuyla keyifli dakikalar yaşandı. Programın sonunda başarılı kadın sanayici Şükrüoğlu Filtre Yönetim KuruluBaşkan Yardımcısı Seher Soytaş’a teşekkür plaketi takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER