Kastamonulu hafız bölge birincisi oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlenen Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması Bölge Finali Bolu’da yapıldı.

Kastamonulu hafız bölge birincisi oldu
banner72

Ankara dahil 10 il birincisinin bulunduğu yarışmada Kastamonu’yu Seydiler Seyyid Zülfikar Vakfı Mehmet Naim Karaman İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Abdullah İrgin temsil etti. Yarışma sonucunda temsilcimiz Abdullah İrgin, bölge birincisi olarak Türkiye finalinde bölgemizi temsil etmeye hak kazandı.

Okulun sosyal medya hesabından konu ile ilgili şu açıklama paylaşıldı; “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi, meyvesini vermeye devam ediyor. Projeye ilk olarak aldığımız öğrencilerimizden Abdülhamid İrgin, çalışmasının ve kendisine verilen emeğin karşılığını bölge 1.si olarak taçlandırdı. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Bolu'da yapılan ve 10 il birincisinin katıldığı İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlenen Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasında bölge 1.si olarak Türkiye finalinde bölgemizi temsil etmeye hak kazandı. Çalışmalarımızda maddi ve manevi olarak hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen başta ilçe Kaymakamımız Cihat Abukan'a, görünmeyen kahramanlar Hacı Hüseyin Akpınar'a, Cemil Akpınar’a, Mehmet Düzenli’ye, Adem Hızel'e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Serhat Keleş'e, projenin bugünlere gelmesinde çok büyük emekleri bulunan Seydiler eski Müftümüz hali hazırda Sakarya Akyazı Müftümüz Kamil Özcan Demir'e, Seydiler Müftümüz Metin Kara'ya, hafızlık hocalarımıza, Akademi hocalarımıza, velilerimize, çalışmalarımızda zerrei miskal katkısı bulunan herkese sonsuz şükranlarımızı sunarız. Cenab-ı Hak bizleri bu mübarek yolculukta daimi hizmetkar eylesin.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER