Kastamonu YRP’de toplu istifa depremi

Yeniden Refah Partisi (YRP) Kastamonu Teşkilatları’nda aralarında il başkan yardımcıları, merkez ilçe başkanı, ilçe başkanları ve il yöneticilerinin yanı sıra 100’ü aşkın üyenin de bulunduğu partililer toplu halde istifa etti.

Kastamonu YRP’de toplu istifa depremi
banner72

“TEŞKİLATLARI ÖNEMSİZ KÖLELER OLARAK GÖRÜYORLAR”

Ortak açıklama yapan parti yöneticileri, genel merkeze iletmelerine rağmen İl Başkanı Abdullah Aktaş’tan kaynaklanan büyük sorunlara çözüm üretilememesi nedeniyle toplu halde istifa kararı aldıklarını açıkladı. Yapılan ortak açıklamada; “Yeniden Refah Partisi’nin Kastamonu il başkan yardımcıları, merkez ilçe başkan ve yöneticileri Daday ilçe başkan ve yöneticileri olarak partimizin kuruluşundan bugüne kadar her aşamasında takatimizin sonuna kadar Hakk’ın hakim olması düşüncesinin mücadelesini verdik. Lakin geldiğimiz aşamada Kastamonu Teşkilatında il başkanından kaynaklanan büyük sorunlara uzun süredir bir türlü çözüm üretemeyen ve sorunları halının altına süpürme yolunu seçen Yeniden Refah Partisi’nin genel merkezinde bulunan bazı şahıslar ve belli güç sahibi olanlar kendilerini Kaf Dağı’nın tepesinde herşeyi bilen olarak görürlerken, teşkilatları ise emirleri dışına çıkamayan, her denileni yapmak zorunda olan, sınırsız tabiiyyete mecburi, her denileni kabul eden ama hiçbir şeyden anlamayan, varlıklarıyla yoklukları önemsiz köleler olarak görmektedir.

Öte yandan AK Parti’ye sürekli göz kırpan, Erbakan Hocamızın ‘alınlarını secdeden kaldırmasalar bu veballeri ödeyemezler’ dediği insanları desteklemekten sözeden Genel merkez yönetimi, bu suretle partiye destek veren gönüllülerde büyük hayal kırıklığı yaratmıştır. Yukarıda belirttiğimiz sebeplerden hareketle Kastamonu İl Başkan Yardımcıları Av. Özgür Yazkan, Av. Özkan Yazkan, Mustafa Dönmez, Vedat Kuşçu, İl Disiplin Kurulu Üyesi Ercan Duran, Merkez İlçe Başkanı İlker Uzuner ve yöneticileri; Evren Ülker, Mehmet Sevim, Sezer Yazıcı, Daday İlçe Başkanı Yaşar Yazkan ve yöneticileri, Daday İlçe Hanım Kolları Başkanı Ferihan Yazkan ve 100’ü aşkın üyeyle birlikte görevlerimizden ve parti üyeliklerimizden istifa ediyor ve kısa zaman içinde onlarca üyenin daha partiden istifa edeceğini kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” denildi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER