Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ŞEHİTLERİMİZ BİZLER İÇİN CANLARINI VERDİLER

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz, Kastamonu Askeralma Bölge Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığınca düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz  ŞEHİTLERİMİZ BİZLER İÇİN CANLARINI VERDİLER
banner72

 

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz, Kastamonu Askeralma Bölge Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığınca düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Kebeci Restoranında düzenlenen iftar programına aynı zamanda Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Hasan Baltacı, Garnizon Komutanı Per.Alb. Gamze Aydoğdu, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Seyit Aydın, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Metin Özbek, İl Müftüsü Ahmet Süzen, Türkiye Harp M. Gaziler Şehit D. Ve Yet.D.Şb. Bşk. Berat Satıoğlu, ilgili kamu kurumlarının müdürleri ve davetliler katıldı.

Garnizon Komutanlığının düzenlemiş olduğu iftar programında bir arada olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Vali Karadeniz, yaptığı konuşmada; “Şehitlerimiz Türkiye Cumhuriyetinin idealleri ve geleceği için seve seve canlarını verdi. Siz gazilerimiz bu mücadelenin içinde yılmadan mücadele verdiniz, bazılarınız vuzullarını kaybetti. Bunlar Türkiye Cumhuriyetinin geleceği içindi ve tüm Anadolu insanı içindi. Türkiye Cumhuriyeti sadece Anadolu insanının güneşi değildir, aynı zamanda balkanların güneşidir, aynı zamanda Ortadoğu’nun güneşidir, aynı zamanda Orta Asya’nın güneşidir. Bütün bu bölgelerde yaşayan ulusların, milletlerin gözü Türkiye’dedir. Çünkü şunu çok iyi biliyorlar ki, Türkiye Cumhuriyetinin güneşi parladıkça onlarında geleceği aydınlık olacak. Onun için biz ülkemiz ile ilgili sorunluklarımızı, yükümlülüklerimizi yerine getirirken sadece kendi ülkemiz için değil çevremize de ışık tutacak bir medeniyete sahip olmamız gerektiğini de unutmamalıyız. Şehitlerimiz bizler için canlarını verdiler ama bizlerde bu ülkeyi ileriye, geleceğe, çağdaş bir medeniyete doğru taşımalıyız. Bunun için bilimin ve aklın yolunda inançla sonuna kadar çalışmalıyız, gayret etmeliyiz ve ülkemizde en üst düzeyde teknolojik gelişmeleri sağlamalıyız. Bilimde, sanatta, kültürde ve sporda önde gelen ülkeler arasına gelmek için herkes üzerine düşen görevi yapmak zorunda olduğunu düşünüyorum. Sizler şehitlerimizin bizlere emanetisiniz ve her zaman kapımız sizlere sonuna kadar açık. Bizler şehitlerimiz ve sizler sayesinde bugün buralardayız. Sizlere en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ben hayatını kaybeden tüm şehitlerimize ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazilerimize Allahtan rahmet diliyorum. Hayatta olanlara da sağlıklı huzurlu güzel günler diliyorum” dedi. 
(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER