Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın KASTAMONU GÜNLERi’Ni iLiMiZDE YAPALIM

Kastamonu ve Yöresi Dayanışma Derneği (KASYÖ-DER) Dernek Başkanı Kahraman Uyanık ve beraberindeki Dernek Üyeleri Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ı ziyaret etti.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın KASTAMONU GÜNLERi’Ni  iLiMiZDE YAPALIM
banner72

 

Kastamonu ve Yöresi Dayanışma Derneği (KASYÖ-DER) Dernek Başkanı Kahraman Uyanık ve beraberindeki Dernek Üyeleri Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ı ziyaret etti. 
Rektör Prof. Dr. Seyit Aydın yaptığı konuşmada; “Bayrağı yeni devraldığınız için hayırlı olsun, Allah utandırmasın. KASYÖ-DER daha önceden de bildiğimiz bir dernek Kastamonu ile alakalı yıllardır bir şey söylüyoruz. Bu sene de benimsendi Bursa’da, İstanbul’da ve Ankara’da Kastamonu Günleri yapıncaya kadar Kastamonu’da o günleri yapalım. Kastamonu’yu dışarıdan gelip görsünler. Orada 500 bin kişi gelinceye kadar Kastamonu’ya dışarıdan 500 kişi gelsin dedik. Valiliğin organize ettiği ve tesislerimizde yapılan Turizm Toplantısında fikrimiz benimsendi. Bizim o hususta teklifimiz Şeyh Şa’ban-ı Veli Haftası’nın değerlendirilmesiydi. Bu yüzden biz Mayıs ayında Başbakan Yardımcımızı Kastamonu’ya davet ettik. Hem sempozyumumuzun açılışını yaptı hem de mezuniyet törenimize katıldı sağ olsun. Şeyh Şa’ban-ı Veli anma günlerinin çok geniş çapta olmasını istiyoruz. Bu da bir fırsattır. Kastamonu’nun önceliklerini ele alarak bir şeyler yapabiliriz” dedi. 
KASYÖ-DER Başkanı Kahraman Uyanık ise şu açıklamayı yaptı: “Amacımız Ankara’da Kastamonuluları bir araya getirmek, onların birlik beraberliğini ve bütünleşmesini sağlamak. Ankara ile Kastamonu arasında Valiliğimiz, Belediyemiz ve değerli Üniversitemiz nasıl irtibat kurabiliriz, nasıl yardımcı olabiliriz? Bizim emeğimiz ile sizlerin hazırlayacağı projelere bizler nasıl destek verebiliriz. Burada bizim katkımız olur mu biz bunun çalışmasını yapacağız. Kastamonu’nun tanıtımını Ankara’da biraz daha geliştirelim diye bir düşüncemiz vardı ama Sayın Valimiz, Orman Bakanlığı ile alakalı bazı projeleri olduğunu o konuda bizlerin onlara destek olabileceğini ilettik. Projelerimizi hazırlayıp Eylül-Ekim ayından itibaren Kastamonu Kalkınma Ajansı’nın da verilerinden yararlanarak Ankara’da Kastamonu’yu tanıtmak istiyoruz.” 
Ziyaret fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER