Kastamonu Ağaç İşleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Can VERİLEN GÖREVLERİ LAYIKIYLA YAPMAYA ÇALIŞTIK

Tarihi Cem Sultan Bedesteni’nde bir basın toplantısı düzenleyen Kastamonu Ağaç İşleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Can, 2-6 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen 9. Ahşap Fuarı’na oda olarak neden katılmadıklarını açıkladı.

 Kastamonu Ağaç İşleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Can VERİLEN GÖREVLERİ LAYIKIYLA YAPMAYA ÇALIŞTIK
banner72

 

Tarihi Cem Sultan Bedesteni’nde bir basın toplantısı düzenleyen Kastamonu Ağaç İşleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Can, 2-6 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen 9. Ahşap Fuarı’na oda olarak neden katılmadıklarını açıkladı.

Ergün Can, komisyon tarafından kendilerine fuarla ilgili geri dönüş, görevlendirme ve bilgilendirme olmadığını, fuar için Oto Tamircileri Odası’nın ve Bakkallar Gıda Odası’nın görevlendirildiğini söyledi.

Düzenlenmesi planlanan 10. Ahşap Fuarı’nda görev verilmesi halinde geçmişteki fuarlarda olduğu gibi yine üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yapacaklarının altını çizen Ağaç İşleri Odası Başkanı Ergün Can, “9. Ahşap Fuarı’nda görev alan iki oda başkanımızın ve KESOB yönetiminin 8 yıllık Ahşap Fuarı geçmişindeki çalışma ve gayretimizde, hiçbir zaman maddi ve manevi yanımızda olmadıkları gibi, verdikleri mesajlar ve beyanatlarla da bizleri ziyadesiyle üzmüşlerdir” dedi.

“VERİLEN GÖREV VE GÖREVLERİ LAYIKIYLA YAPMAYA ÇALIŞTIK”

2011 yılında dönemin Valisi Erdoğan Bektaş’ın, Kastamonu’nun zengin ahşap varlığından katma değer sağlamak ve farkındalık yaratmak için başlattığı Kastamonu Ahşap Fuarı sayesinde ilimizin tanıtımının hedeflendiğini ifade eden Ergün Can şunları söyledi; “8 yıldır, Ahşap Fuarı dahil olmak üzere gece gündüz demeden verilen görev ve görevleri layıkıyla yapmaya çalıştık. 8. Ahşap Fuarı’nda Valilik, Belediye, Ticaret Odası, Özel İdare, KUZKA ve Ağaç İşleri Odamızla çıtayı en yükseğe taşıdık. Kastamonu Ahşap Fuarı geçmişimizde 4 valimiz, 3 belediye başkanımız ve 3 ticaret odası başkanımızla 8 yıldır geniş katılımlı organizasyonlar gerçekleştirdik. Ahşap Fuarı’nın manevi yükünü odamız, maddi yükünü ise kurumlar ve şehrin ileri gelen firmaları karşılamıştır. Odamızın imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle 8 yıldır bizden maddi desteklerini esirgemeyen Kastamonu Entegre, SFC Entegre ve şirket çalışanlarına sonsuz şükranlarımı sunarım. Bu çalışmalarda maddi ve manevi olarak yanımızda bulunan Valiliğimize il ve ilçe belediye başkanlarımıza, Ticaret Odası Başkanlığımıza, KUZKA, Orman Bölge Müdürlüğü, El Sanatları Müdürlüğü, Kastamonu Endüstri Meslek Lisesi ve tüm oda mensubu arkadaşlarımıza en içten teşekkürlerimi sunarım.”

“ODA OLARAK KENDİ ESNAFIMIZDAN AŞIRI DERECEDE TEPKİ ALDIK”

Basın yayın organlarında çıkan bazı haberlerin sektör temsilcilerinin fuara sahip çıkmadığı yönünde bir algı yarattığını dile getiren Ergün Can, “15 Mayıs 2019 tarihinde yapılan 9. Ahşap Fuarı ilk değerlendirme toplantısında fuara katılacak esnaflardan bu sene ücret alınması gündeme geldi. Kastamonu ve Tosya ağaç sektörünün başkanları olarak yaşanılan ekonomik kriz, fuara katılacak esnaflarımızın küçük esnaflar olması ve önceki yıllarda ücret alınmadığını söylememize rağmen bu talebimiz Ahşap Fuar Komisyonu tarafından dikkate alınmadı. Bu toplantıdan sonra oda üyelerimiz ve fuara katılan firmalarımızla yaptığımız anket ve birebir görüşmelerimiz neticesinde bu yılda katılımcılardan stant ücreti alınmadan 9. Ahşap Fuarımızın yapılması gerektiği yönünde aldığımız bilgi ve beyanları gerekli mercilerle paylaştık. 9. Ahşap Fuarı organizasyonu ile ilgili bu süreçte tarafımıza geri dönüş, görevlendirme veya bilgilendirme olmadı. Fuar düzenlenmesi çalışmalarında görevli olarak Oto Tamircileri Odası ve Bakkallar Gıda Odası’nın başkanlarının yetkilendirildiğini öğrendik. Oda olarak kendi esnafımızdan aşırı derecede tepki aldık. Ama biz bu organizasyonun kusursuz olması noktasında elimizden gelen gayreti yapmaya gayret ettik. Odamızın kısıtlı imkanları ile yerelde yapılan söz konusu organizasyon haricinde odamız üyelerini 2017 yılında İstanbul Yeşilköy CNR Fuar Alanı’nda yapılan KAST-EXPO, 2018 yılında İstanbul Harbiye AKM’de düzenlenen Yapıda Ahşap ve Ahşap Ürünleri Fuarı’na katılım sağladık. Bu fuarlarda stant açarak Kastamonu ve ürünlerimizi tanıtarak üzerimize düşen temsil görevimizi yerine getirdik. Amacımız bu organizasyonlara 2018 ve 2019 yılında yapılacak Ahşap Fuarı’na katkı sağlamaya devam etmekti” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER