KASİAD afet bölgesinde

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) ve KASİAD Vakfı tarafından selden etkilenen ilçelerimiziçin başlatılan yardım kampanyasında temin edilen malzemeler, KASİAD Kastamonu Şubesi koordinasyonunda afet bölgesi koordinasyon merkezi ile iş birliği içinde sel bölgesine ulaştırılıyor

KASİAD afet bölgesinde

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) ve KASİAD Vakfı tarafından selden etkilenen ilçelerimiziçin başlatılan yardım kampanyasında temin edilen malzemeler, KASİAD Kastamonu Şubesi koordinasyonunda afet bölgesi koordinasyon merkezi ile iş birliği içinde sel bölgesine ulaştırılıyor.

Sel felaketinin ilk gününden itibaren KASİAD Vakfı Başkanı Ayhan Aslan’ın talimatıyla başlatılan yardım kampanyasına başta İstanbul olmak üzere destekler giderek artıyor. Yardım kampanyasına destek veren tüm hemşerilerine teşekkür eden KASİAD Şube Başkanı Ahmet Katar, temel gıda malzemeleri başta olmak üzere bölgenin ihtiyaç duyduğu malzemelere yönelik çalışmalar yapıldığını söyledi. Bölgede yardım çalışmalarında meydana gelebilecek aksaklıklara fırsat vermemek adına yardım organizasyonunda çok titiz hareket ettiklerini belirtti.

Bölge ziyaretinde ilk gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere bölge koordinasyon milletvekilleri Samsun Milletvekili Fuat Köletaş, Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Bozkurt AK Parti İlçe Başkanı Murat Gürsoy ve Bozkurt Belediyesi’nin sahada görev yapan idari amirleri ile görüşen KASİAD Şube Başkanı Ahmet Katar ile yönetim kurulu üyesi Osman Kocadelioğlu, mağdur vatandaşlarla da görüşerek ihtiyaç tespiti noktasında ilk ağızdan bilgi aldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bölge halkına AFAD üzerinden iş adamlarımızdan nakdi yardım çağrısına da olumlu yanıt verildi.

Bölgedeki ikinci gün ziyaretlerinde Şenpazar’da incelemelerde bulunan KASİAD heyeti,Karabük Valisi Fuat Gürel, Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Şenpazar Belediye Başkanı Cem Çınar, Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek ile görüşerek bilgi alışverişinde bulundu. Sel afetinin etkilerinin bir an önce ortadan kalkması için yapılacak işbirlikleri değerlendirildi. KASİAD heyeti, tüm imkanlarıyla her zaman kamu kurum ve kuruluşlarıyla beraber olacaklarını ifade ettiler.(Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER