Kapalı alanda ‘maske’ kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısının ardından kapalı alanlardaki maske zorunluluğunun kaldırıldığını duyurdu.

Kapalı alanda ‘maske’ kaldırıldı
banner72

Toplu taşıma ve sağlık kuruluşlarında maske zorunluluğu devam edecek.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu’nun ‘son’ toplantısı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da katılımıyla yapıldı. Maske yasağının kaldırılması ve halen devam eden bazı kısıtlamalar dahil olmak üzere birçok konuda yeni kararların alınması bekleniyordu.

KARARLARI ERDOĞAN AÇIKLADI

Toplantı sonrası açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti; “Dünyamızın son iki yılı bu salgının gölgesi altında geçti. Sağlık tehdidi olarak başlayan bu süreç kısa sürede üretimden tüketime spordan istihdama kadar topyekun krize dönüştü. Hastaneden sağlık personeline maskeden ilaca aşıya kadar her başlık altında ciddi sıkıntılar yaşandı. Koskoca devletlerin sınır kapılarında havalimanların maske kavgasına giriştiklerine şahit olduk. Dünyada örnek bir varoluş mücadelesini ortaya koyan bu heyeti ayrıca kutluyorum. Merhum Cemil Taşcıoğlu, Murat Dilmener, Feriha Öz gibi salgında hayatını kaybeden hocalarımızı bu mücadelenin sembolleri olarak görüyoruz. Salgınla en etkili mücadeleyi yürütürken, toplumsal ihtiyaçların karşılanmasında zafiyete müsaade etmedik. Hep birlikte ülkemizi bu sancılı dönemden sağ salim çıkartarak milletimize karşı sorumluluğumuzu yerine getirmiş olmanın huzuru içinde burada bir aradayız.”

GÜNLÜK VAKA SAYISI BİNİN ALTINA DÜŞERSE…

“Olağanüstü bir durum olmazsa Bilim Kurulu toplanmayacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu kaldırıldı. Toplu taşıma ve Sağlık kuruluşlarında maske zorunluluğu, vaka sayısı 1000'in altına düşene kadar devam edecek.” (Haber7)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER