‘Kaosu tetiklemek için var güçleriyle çalışıyorlar’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla tüm Türkiye’yi dolaşan MHP heyeti, 'Adım Adım 2023: İl İl Anadolu' programı kapsamında Kastamonu'da mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

‘Kaosu tetiklemek için var güçleriyle çalışıyorlar’
banner72

MHP Kastamonu İl Başkanlığının Kebeci Restoran’da düzenlediği toplantıya muhtarların yanı sıra; MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, MHP İl Başkanı Emin Çınar,  Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, MYK üyesi Hüseyin Edis, MYK üyesi Yüksel Aydın, MYK üyesi Davut Haskırış, MYK üyesi Çağrı Acı, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.

VİDİNLİOĞLU: “İLÇE VE KÖYLERDEN GELEN TALEPLERE İMKANLAR DOĞRULTUSUNDA YARDIMCI OLUYORUZ”

Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, her mahallede Kastamonu Belediyesinin çalışmasının bulunduğunu belirterek, sadece Mehmet Akif Ersoy Mahallesine bu yıl altyapı için 30 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi.

Toplantıda konuşan Vidinlioğlu; “Pandemiden dolayı toplu yapacağımız törenlerin hepsini ötelemek ya da iptal etmek zorunda kaldık. Hatta her yıl yaptığımız Türk Dünyası Günleri ertelendi, diğer düzenlenen festivalleri ertelemek zorunda kaldık. Ama artık birazcık ta pandemi ile yaşamayı da öğrendik. Aşılamalarımız artınca yavaş yavaş rutin programlara dönmeye başladık. Genel Başkanımızın talimatıyla bütün illerimizde geniş katılımlı heyetlerle birlikte toplantılar tertip ediyoruz. Maksadımız muhtarlarımızın problemlerini çözüm ya da katkıda bulunmak. Ben, her ne kadar Merkez Belediye Başkanı olsam da öncesinden verilmiş sözümüz vardı, ilçelerden ya da köylerimizden, muhtarlarımızdan gelen her türlü talebe imkanlarımız ölçüsünde elimizden geldiğince yanlarınca olacağımızı söyledik. Bununla ilgili de birçok çalışmada bulunduk. Bu çalışmalarımızı bundan sonrada inşallah devam ettireceğiz.” dedi.

“MEHMET AKİF ERSOY'A BU YIL YAPILAN YATIRIM 30 MİLYON TL”

“Muhtarlarımız, bugün bizler, sizinle biriz ve beraberiz” diyen Başkan Vidinlioğlu, şöyle konuştu; “Her türlü sıkıntıda yanınızdayız. Kapımızda gönlümüzde sizlere her daim açık. Kastamonu’muzu gelece birlikte taşıyacağız. Her türlü sıkıntıda yanınızda olacağız. Kastamonu Belediyesi olarak pandemiye rağmen yaptığımız çok fazla çalışma var. Sadece Mehmet Akif Ersoy Mahallesi için bu yıl ki yatırımımız 30 milyon TL’dir. Altyapısı tamamlanmadan insanlar binalara oturmaya başlamış. Bunun getirdiği bir takım sıkıntılar vardı. Allah’a şükür ciddi yaptığımız yatırımla bu sorunları çözdük. Hemen hemen her mahallemizde yürüttüğümüz çalışmalar var, özellikle yeni mahalle olan Budamış Mahallemize çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Önceki gün İller Bankası kredimiz onaylandı. Altyapısıyla üstyapısıyla inşallah Budamış Mahallemizi de ihya edeceğiz. Her zaman muhtarlarımızın, vatandaşımızın yanındayız. Her türlü sıkıntıda kapımız her daim açık.”

ÇINAR: “HEM BELEDİYELER, HEM DE TEŞKİLATLARIMIZ VATANDAŞIMIZIN YANINDA”

MHP İl Başkanı Emin Çınar ise, hem MHP’li belediyeler olarak hem de il ve ilçe teşkilatlarıyla vatandaşların ve muhtarların yanında olduklarını ve sorunlarını çözmek için çaba sarf ettiklerini kaydetti.

Çınar; “Arıtma Tesisini ziyaret ettik. Özellikle merkez bölgesinden Taşköprü’ye kadar bütün köylerimizi yakinen ilgilendirecek olan tesisimiz Allah razı olsun emeği geçen herkesten son aşamasına geldi. Yine birçok tesisimizin gelen heyetimize görsel manada tanıtımını yaptık. Yaklaşık olarak birinci yılını doldurduğum il başkanlığı görevinde bütün saygıdeğer muhtarlarımıza her noktada gücümüzün yettiği kadarıyla onlara katkı sağlamanın gayreti içerisindeyiz. Biz, sizlerin gece gündüz her daim gerek belediyelerimiz ve teşkilatlarımız olarak yanınızdayız. Bugün burada çok sayıda muhtarımız ile bir arada olmaktan mutluluk duyduk, bizlere güç ve onur verdi. MHP olarak Cumhur İttifakına sadakat ile hizmet eden, onun anlayışından asla çıkmayan bir siyaset kavramının içerisinde Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin bizlere verdiği talimatlar çerçevesinde siyasetimizi devam ettiriyoruz. Bütün milletvekili arkadaşlarımız, genel başkan yardımcılarımız, sizlerden edindiğimiz sorunlarla yakından ilgilendiriyorlar. Ama geçen dönemden MHP olarak bizim bir kolumuz eksik. Parlamentoda temsil edildiğimiz noktada inşallah önümüzdeki dönemlerde siz değerli muhtarlarımızın sorunlarını çözmek, onların dertleriyle hemhal olmak noktasında daha güçlü olacağımıza cani gönülden inanıyorum.”

KAŞLI: “BUGÜNE KADAR 70 İLİMİZDE PROGRAMLARI TERTİP ETTİK”

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, bugüne kadar 70 ilde buna benzer programları tertip ettiklerini söyledi. Kaşlı; “Bilindiği üzere 1,5 yıllık süreç koronavirüs ile geçti. Kısmen normale dönmesi 1 Temmuz itibariyle başladı ve 15 Temmuz’da meclisin tatile girmesiyle adım adım Türkiye’yi, Aksaray’ı, Niğde’yi, Kastamonu’yu, Anadolu’yu, yarında inşallah Sinop’ta olacağız geziyoruz. Gittiğimiz yerlerde Ülkücü hareketin durduğu noktayı, hükümete neden ve nasıl destek verdiğini, ülkemizin içinde bulunduğu durumu, Genel Başkanımızın duruşunu değerli vatandaşlarımıza adım adım, köy köy, kasaba kasaba, ilçe ilçe anlatmaya çalışıyoruz. Bugün itibariyle 70 ilimizde bu programlar tertip edildi. Bütün Merkez Kurulu Üyelerimiz ve milletvekillerimiz, Türkiye’nin her yerinde Türk milletinin birliği, dirliği, vatanın bölünmez bütünlüğü için Milliyetçi Hareket Partisinin nasıl elini değil gövdesini taşın altına koyduğunu, kıymetli milletimize anlatmaya çalışıyoruz. Bu süreç içerisinde gittiğimiz her yerde özellikle son 4-5 ayda vatandaşlarımızın Milliyetçi Hareket Partisine olan bakış açılarının nasıl değiştiğini, liderine olan güvenin nasıl arttığını, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin teminatının MHP olduğunu daha önce anlatmaya çalıştığımız vatandaşlarımızdan bugün bizler sahada dinliyoruz. Bizlere vermiş olduğunuz desteği buraya yaptığınız katılımla göstermiş olmanızdan büyük mutluluk duyduk. Yüksek katılımdan dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.

KARA: “BEKA SORUNU, 15 TEMMUZ'DA KENDİNİ GÖSTERDİ”

MHP Konya Milletvekili Esin Kara da yaptığı konuşmada CHP ve İYİ Parti'ye eleştirilerde bulunarak, şunları kaydetti; “Adım Adım 2023: İl İl Anadolu programı çerçevesinde liderimiz sayın Devlet Bahçeli’nin selamlarını getirdik. Genel Başkanımız, bizlere; '81 vilayetimizi gezin, neden Türkiye'de beka sorunu var? Neden Türkiye içerisinde CHP ve İP ya da diğer partiler zilletin içerisinde, düştükleri durum nedir, tek tek vatandaşlarımızla hasbıhal edin' dedi. Bizler de bugün bu görevi, sizlere beyan etmek için geldik. Son iki seçimdir beka dedik. Bu Beka sorunu aslında sayın genel başkanımızın grup toplantılarından birinde hitap ettiği bir söylemde gizliydi. Bir gün demişti ki; 'Bu bir haçlı seferidir, ey haçlılar, siz oradaysanız biz buradayız' aslında başlamış olan haçlı seferi, Irak'taki ilk parçalanmayla körfez hareketlenmeleriyle başlamıştı. Amerikan Başkanı o zaman ilk açıklamayı yapmıştı ve haçlı seferleri başlamıştı demişti. O gün herkes 'Haçlı seferlerini yanlışlıkla mı kullandı' diye tartışıyordu. Hayır, haçlı seferleri aslında bilinçli olarak kullanılmış bir sözdür. Çünkü, 1. Kafkas harekatından itibaren ne Irak Irak'lığını bildi, ne Libya Libya olabildi, ne Suriye, ne Ürdün, ne Filistin... Müslüman coğrafyası karmaşa içerisindeydi. Türkiye Cumhuriyeti üzerinde de 40 yıldır oynanan bir oyun vardı. Bir tarafta din kullanılarak FETÖ,  diğer tarafta da etnik milliyetçilikle PKK canlandırılıyordu. Türkiye'nin boyunun uzamasına izin verilmiyor, her hamlede bir tokat indiriliyordu. Beka sorunu, 15 Temmuz'da kendini gösterdi. Türkiye; bir Irak'a, Libya'ya, Ürdün'e, Suriye'ye çevrilmek istendi. Şer'den hayır doğdu. 15 Temmuz'da Türkiye'nin işgal planı devreye giremedi ve o gün Cumhur İttifakı'nın temeli atıldı.''

OSMANAĞAOĞLU: “MÜELLİFLER BİRLİK OLMUŞ, KAOSU TETİKLEMEK İÇİN VAR GÜÇLERİYLE ÇALIŞIYOR”

Toplantıda konuşan MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu da; “Attığımız her adımda, Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışının bir eseri ile karşılaştığımız Kastamonu’da, Yüce Allah’ın lütfettiği güzelliklerin bin bir türlüsüne şahitlik etmekten dolayı da bahtiyarlık duyuyorum. Attığımız her adımda; Kastamonu’nun, haysiyeti, gururu ve kabiliyeti yüksek insanlarıyla tanışmaktan da ayrıca büyük bir memnuniyet duyuyorum. Şüphesiz ki; bugün burada gerçekleştirdiğimiz toplantımız, ülkemizin içinden geçtiği hassas süreç göz önüne alındığında, muhteva, anlam ve önem açısından çok daha kıymetli bir hal almıştır. Her zamankinden daha fazla birlik ve dirlik içinde olmamız gerektiği açık olan bu süreçte, milletimizin dibi belli olmayan karanlık bir dehlize çekilmeye, devletimizin otoritesinin zaafa uğratılmaya çalışıldığına hep birlikte şahitlik etmekteyiz. Bir yanda siyasi hayallerini Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerinde uygulamaya koymaya çalışan oyun kurucular, onların hemen ardında provokatif açıklamalarıyla onların değirmenine su taşımayı meslek edinmiş sözde bir muhalefet, onların yanı başında ise kalemleriyle birlikte ruhlarını da sattığından şüphemiz olmayan sözde müellifler birlik olmuş, kaosu tetiklemek için var güçleriyle çalışmaktadır. Tüm bunların yanında; ekonomik göstergelerin adeta bir silah gibi kullanılması, siyasi hırsları uğruna döviz kurlarındaki dalgalanmaları dünden hazır oldukları kargaşa için fırsat olarak gören muhterislerin bir anda kendini göstermesi, siyasi ikballerini Türkiye’nin batmasında görenlerin büyük bir yüzsüzlük içinde ekranlarda boy gösterme yarışına girmesi, içinden geçtiğimiz sürecin çok daha farklı bir zemine çekilmeye çalışıldığını açık bir şekilde göstermektedir” dedi.

“YÜKÜNÜZE OMUZ VERMEK İÇİN HAZIRIZ”

Muhtarlara da çağrıda bulunan Osmanağaoğlu; “Ankara’da 48 milletvekiliniz vardır. Derdinize derman olmak için çabalamaya hazır, sesinize kulak vermek için bekleyen, attığınız bir adıma on adımla karşılık vermek için hazır duran 48 milletvekiliniz vardır. Kısıtlı imkânlarla da olsa ifa etmeye çalıştığınız görevin ağırlığının, devletiyle vatandaş arasındaki en önemli halka olduğunuzun da farkındayız. Yükünüzü hafifletmek için buradayız, yükünüze omuz vermek için hazırız” şeklinde konuştu.

Toplantının sonunda MHP Heyeti, İtalya’da düzenlenen Büyükler Kick Boks Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden Kastamonu Belediye Spor Kulübü sporcusu 60 kilogramda Full Contact branşında Dünya Üçüncüsü olan Asuman Çığlıoğlu’ne hediye ve çiçek takdim etti. (Burak Yumukoğlu)

Ayrıntıları: CNGHaber.com’da

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER