Jetler, Kastamonu semalarında gösteri uçuşu yaptı

9 Haziran İnebolu Şeref ve Kahramanlık Günü kutlamaları çerçevesinde Türk Hava Kuvvetlerimize bağlı savaş uçakları, Kastamonu semalarında gösteri uçuşu yaptı.

Jetler, Kastamonu semalarında gösteri uçuşu yaptı
banner72

Kurtuluş Savaşı'nda İstanbul'dan İnebolu'ya teknelerle taşınan cephanenin İnebolu’dan Ankara’ya İstiklal Yolu üzerinden kağnı arabalarıyla ulaştırılmasında gösterilen üstün başarı sebebiyle her yıl kutlanan 9 Haziran Şeref ve Kahramanlık Günü kutlamaları başladı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen yürüyüşçüler, bir yandan 95 kilometrelik Atatürk ve İstiklal Yolunu yürümeye başlarken diğer yandan da 9 Haziran İnebolu Şeref ve Kahramanlık Günü için gelen savaş uçaklarının gösterisi Kastamonu halkını heyecanlandırdı.

Ses hızını aşan iki savaş uçağı, Kastamonu semalarında bir süre uçuş yaptı.

İnebolu üzerinde de yürüyüşçüleri selamlayan savaş uçaklarının, Kastamonu şehir merkezi semalarında yaptığı gösteri kutlamalara renk kattı. Savaş uçaklarının Kastamonu semalarında yaptığı gösteriyi ilgiyle izleyen vatandaşlar, bir anlık şaşkınlık yaşarken, diğer yandan da İnebolu’nun Kahramanlık Günü için geldiklerini öğrenmeleriyle alkışladı. Savaş uçakları, Kastamonu semalarında bir süre uçuş yaptıktan sonra tekrar üstlerine döndü. (Nihan Kıran)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER