Jandarma teşkilatı 180’inci yaşını kutladı JANDARMADAN GÖRKEMLİ KUTLAMA

Jandarma Genel Komutanlığı’nın 180’inci kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Jandarma teşkilatı 180’inci yaşını kutladı   JANDARMADAN GÖRKEMLİ KUTLAMA
banner72

 

Jandarma Genel Komutanlığı’nın 180’inci kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Sabah saat 09.00’da çelenk sunma ve şehitlik ziyareti ile başlayan tören saat 17.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda komandoların gerçekleştirdiği gösteri ile son buldu.

Törende konuşan Kastamonu İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, “Bugün mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 180'inci yıl dönümünü gururla kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içindeyiz” dedi.

Metin Özbek şunları söyledi; “Başarılarla dolu 180 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız. Jandarma, üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan topraklarımız üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti'nin gücü ve teminatı olmuştur. Kahramanca canı pahasına her türlü zor koşul en zor arazi kesimlerinde teröristle mücadele harekatı icra eden jandarma diğer kurum ve kuruluşlarla tam bir koordine içinde bağrından çıktığı milletinden aldığı destekle fedakarca görev yapmaktadır. Bu anlamlı gün vesilesiyle Jandarma Teşkilatı’nın ulaştığı bugünkü onurlu seviyede gayret ve alın terleri bulunan saygıdeğer komutanlarımız ve değerli mensuplarımıza müteşekkir olduğumuzu ifade etmek isterim. Bizlere bırakılan bu güçlü ve değerli mirastan dolayı Jandarma Teşkilatının 180'inci kuruluş yıldönümü vesilesiyle başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzer ulusumuzun birlik ve beraberliği vatanımızın bölünmez bütünlüğü  ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla ana jandarma teşkilatının fedakâr personel ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.”

KOMANDOLARIMIZIN GÖSTERİSİ ALKIŞ ALDI

Metin Özbek’in konuşmasının ardından İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı jandarma köpek timi bir gösteri gerçekleştirdi. Kutlama programına noktayı ise Jandarma Asayiş Komando Birlik Komutanlığı’na bağlı komando timi koydu. Komando timinin gerçekleştirdiği komutsuz gösteriler katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER