'İşi, raconuna göre oynayacağınz'

Sağlık Sen Kastamonu Şube Başkanlığı İl Divan Kurulu Toplantısı, dün Dedeman toplantı salonunda gerçekleştirildi

'İşi, raconuna göre oynayacağınz'
banner72

Sağlık Sen Kastamonu Şube Başkanlığı İl Divan Kurulu Toplantısı, dün Dedeman toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, İl Sağlık Müdürü Yüksel Kutlu, Sağlık Sen Şube Başkanı Mehmet Öz, Memur-Sen Şube Başkanı İrfan Bakır, kurum amirleri ve davetliler katıldı.

 ÖZ: “BİZİ ZİRVEDE SİZLER TUTUYORSUNUZ”

Sağlık Sen Şube Başkanı Mehmet Öz, yaptığı konuşmada; şunları kaydetti; “2003 yılında yakmış olduğumuz meşale, önce Allah’ın sonrada sizlerin imzasının sıradan bir imza olmadığını bize verilen hak ve menfaatlerin korunması adına bize verilen vekâleti bir emanet olarak görüyor evelallah başımızın üzerinde taşıyoruz. -Bizi zirveye sizlerin imzası taşıdı, zirveye çıkmak yetmedi, bizi zirvede sizler tuttunuz, sizler tutuyorsunuz. Sizler aracılığıyla tüm üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Bizler Sağlık Sen Kastamonu Şubesi 6’ncı Olağan Genel Kurulu’nda güven tazeleyerek yola çıktık. Pandemi süreci başladı herkes evine ve kapalı mekanlara çekildi. Hamdolsun bizler tersini yaparak bir nebze faydamız olur niyeti ile hiç ayrım yapmaksızın tüm çalışanlarımızın sahada bu hizmeti verir iken maddi manevi yanlarında olduk. Genel Merkez’imizin göndermiş olduğu 2020 yılı promosyonu olan üyemizin adı yazılı kupa bardak, Sağlık Sen logolu saplı cam bardak, ajanda, makas, kalem, küp not, bone, yoyo kimlik, kartlık dağıttık. Yine sendikalı sendikasız ayrımı yapmadan herkese hediyemizi sunduk sunmaya da devam ediyoruz ve yine durmuyoruz. Evlenen kardeşlerimizi yalnız bırakmama adına Sağlık Sen logolu 1 fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır düsturuyla fincan seti hediye ediyoruz. Üyelerimizin aile bireylerinin Hastalıklarında, özel günlerinde çiçek gönderiyor ziyarette bulunuyoruz. Kısacası bütün üyelerimizin hatta ayrım yapmaksızın bütün sağlık çalışanlarınızız yanındayız. İl Merkezi genelinde sağlık çalışanlarımızın kreş için çok sayıda talepleri mevcut. Bu konunun çözümü ile ilgili biz de üzerimize düşeni yapmaktan kaçınmayız. Semih Durmuş’un Genel Başkanlığını yapmış olduğu Sağlık Sen camiasında aktif rol almaktan gurur duyuyorum. Bizlere çok kıymetli vakti ayırarak İl Divan Kurulumuza katılan İl Müdürü Yüksel Kutlu’ya, başkanlarıma, başkan yardımcılarına, Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimine, hastane müdürlerine, müdür yardımcılarına, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BAKIR: “ÜYE DESTEĞİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ”

Toplantıda Memur-Sen Şube Başkanı İrfan Bakır ise, şu ifadeleri kullandı: “Sağlık Sen Genel Başkanımız herkesin de bildiği gibi hemşehrimiz. Sağlık-Sen büyük bir teşkilat. Genel Başkanımızın böyle bir teşkilatın başına gelmesinden gurur duydum. Sağlık Sen Şube Başkanımız da Kastamonu teşkilatı da büyük bir destek verdi. Güçlü bir genel başkan güçlü bir şube başkanı. Gurur duyuyoruz kendileriyle. Biz sendikayı kurduğumuz günden bu tarafa Diyanet Sen Şube Başkanı olarak görev yapmaktayım. Memur Sen’in Kastamonu’daki sorunlarının iyi dileklerinin temsilcisi olmaya devam ediyoruz. 12 sendikacılık zor bir süreç. Hakikaten sendika yönetimlerinde görev yapan sizler, taşralarda ilçelerde temsilciliklerde her şeyi sendika halleder. Yalnız bazen; ‘Sendikalar olmasaydı hakikaten bu sorunları kim çözerdi’ diyoruz. Sorunlar belki çözülür ama biz sendikacılığı iki yönden ele alıyoruz: İdari yönden ve mali yönden. Belki biz de kamu çalışanları olarak hep mali yönden alırız ama idari yönden hiç ele almayız. Aslında sendikacılık araç olarak kullanılır. Eğer bizim gibi düşünen, milliyetçi muhafazakâr vatanını seven insanları idareye getiremezsek dün olduğu gibi 15 dakika sonra satarlar. Biz memur sen ailesi olarak 1 milyonun üzerinde üyesi bulunan bir konfederasyon olarak devleti idare eden siyasetçilere destek veriyoruz. Zaten bizim gibi düşünen insanlar devletimizi yönettiği için de bizim özlük haklarımızda olsun diğer konularda olsun yardım alabiliyoruz. Mesela 6’ncı dönem Toplu Sözleşme. Sağlık Sen en büyük payı almıştır. Biz sorunları peyderpey diyalog vasıtasıyla çözebilen bir genel merkezimiz var. İnşallah bundan sonra da memur sen ailesinin daha güçlü bir şekilde yoluna devam edebilmesi için üyelerimiz arkamızda olmalı. Üye desteği olmadan hiçbir şey olmaz.”

DURMUŞ: “İŞİNİ KURALINA VE RACONUNA GÖRE OYNAYACAĞIZ”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş da Mehmet Akif Ersoy’un Memur-Sen’in kurucusu olduğunu belirterek; “Mehmet Akif, sendikal mücadeleyi tanımlarken, kendi hayatıma şiar edindiğim, çok önemli gördüğüm bir sözü var. Mehmet Akif sendikal mücadeleyi tanımlarken, ‘Geleceğin Türkiye’sini inşa edecek erdemliler hareketidir’ diyor, Memur-Sen hareketine. Bu niyetlerle, bu düşüncelerle bu teşkilat kuruldu. Aynı bayrağı taşımanın gayreti ve azmi içerisindeyiz. Erdemliler hareketi derken, erdemli insanın özellikleri nelerdir, nelere dikkat etmemiz gerekiyor. Büyük İslam alimlerinden Farabi, bu durumu maddeler halinde sıralamış. Erdemli insanlarda, erdemli yöneticilerde öncelikli olarak bilgi olacak diyor. Yaptığı işi en iyi bilecek, yaptığı iş noktasında danışılan, fikrine güvenilen kişi olacak. Yani bizler yaptığımız işi en iyi şekilde bileceğiz. İdareciysek idareciliği bileceğiz, sendikacıysak sendikacılığı bileceğiz. İşini kuralına ve raconuna göre oynayacağız. İkinci olarak diyor ki öğrenmeyi ve öğretmeyi seveceğiz. Yani meraklı olacağız, ilgili olacağız, meraklı olacağız, kendimizi yetiştireceğiz, aynı zamanda da dava arkadaşımızı, yol arkadaşımızı da yetiştireceğiz. Üçüncü olarak diyor ki düstur. Bir şeyi yapmak istiyorsanız, üslubunuz düzgünse onu yapabilirsiniz ama üslubunuz düzgün olmazsa yapacağınız iş çok hayırlı olsa bile onu yapamayabilirsiniz. Eğer üslubunuz düzgün olursa, tatlı dilli olursanız, söylenmesi gerekeni nasıl söyleyeceğinizi bilirseniz açmayacağınız kapı yok, olmayacak işleri yaparsınız. Dördüncü olarak diyor ki büyük bir azim ve güçlü bir irade sahibi olacaksınız. Bir şeyin olmasını istediğinizde akşamdan sabaha olmuyor. Bir şeyi hayata geçirebilmek için aylarca, yıllarca çalışıyorsunuz, uğraşıyorsunuz, didiniyorsunuz. Belki bıkma, vazgeçme noktasına geliyorsunuz ama asla vazgeçmeyeceksiniz, vazgeçmiyorsunuz, geri adım atmıyorsunuz, kararlı oluyorsanız. Kararlı olmak da çok önemlidir. Kararlı olarak mutlaka sonuç alıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

 “TOPLUMLARIN KADERİNİ BİR AVUÇ İNSAN BELİRLER”

Toplumun kaderini belirleyenlerin niteliksiz çoğunlukların değil, nitelikli azınlıkların olduğunu vurgulayan Semih Durmuş, “Tarih boyunca böyle olmuştur. Toplumların kaderini bir avuç insan belirler. Bir araya gelmiş, aynı davaya inanmış, gönül vermiş insanlar toplumların kaderlerini belirlerler. Memur-Sen’in de bu ülkenin kaderini belirlemesi noktasında böyle bir misyonu vardır. Onun için Mehmet Akif’in başta söylediğim sözü benim için çok önemlidir. Geleceğin Türkiye’sini inşa edecek erdemler hareketidir. Ama bunun için de, her birinizin kendine yatırım yapacaksınız. Biz lisans tamamlama programlarını sadece çalışanlarımızın maaşları artsın diye önemsemiyoruz. Elbette ki önemlidir çalışanlarımızın maaşlarının artması bizim için, en öncelikli mücadele alanımızdır. Aynı zamanda lisans tamamlamayla her birinizin yaşam boyu eğitimin içerisinde olmanızı, kedinizi geliştirmenizi istiyoruz. Yüksek lisans programlarları ile üniversiteler ile protokolleri bunun için imzaladık, anlaşmaları bunun için yapıyoruz. Bunlara bakıyorken mutlaka bu gözle bakın ve kendinizi böyle yetiştirin. Bu konuda Türkiye’de iki örnek insan var. Bir tanesi Erbakan, Türk siyasi tarihine çok büyük hizmetleri olmuştur ama kendisi eğitim hayatına başladığı günden beri gittiği bütün okulları birincilikle bitiren bir adamdır, Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli bilim insanlarından biridir. Erbakan gibi olalım desem çok zordur. Çünkü Erbakan gittiği bütün okulları birincilikle bitiren bir insan, bizim gibi sıradan okullara giden siyaset yapan Recep Tayyip Erdoğan’ı da örnek gösterebiliriz. Kendi içinizdeki cevheri ortaya çıkarırsanız siz de bazı şeyleri başarmış olursunuz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER