İsfendiyarbey İlkokulu’nda oyun şenliği düzenlendi

İsfendiyarbey İlkokulu bahçesinde oyun şenliği düzenlendi. Toplamda 8 okuldan öğrencilerin yer aldığı programa, İl Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri ve okul personelleri katıldı. Program boyunca öğrencilere, geçmiş mahalle kültüründeki oyunlar hatırlatıldı.

İsfendiyarbey İlkokulu’nda oyun şenliği düzenlendi
banner72

Programın açılış konuşmasını yapan İsfendiyarbey Okulu Müdür Vekili Niyazi Yılmaz, amaçlarının çocuklara geleneksel oyunlara yönlendirmek olduğunu kaydederek; “Şu anki zamanda, internet ortamındaki oyunların çoğalması ile öğrencilerimiz ve gençlerimiz bilgisayar başına yöneldiler, sokaklarda oyun oynayan çocuk göremez oldu. Biz de bunu dile getirmek, bizim daha değerli geleneksel oyunlarımızı hatırlatmak amacıyla, arkadaşlarımızla beraber bir şenlik hazırladık. Buradaki amaç, çocuklarımızı, bilgisayar başındaki oyunlardan kaldırıp, sokaklarda güle oynaya, hep beraber coşku içinde oynadığımız oyunlara yönlendirmek, bu oyunlar hakkında kısa bilgiler vermek ve bunlara özendirmek” ifadelerini kullandı.

Şenlik programı, konuşmaların ardından, öğrencilerin hazırladığı mehteran gösterisiyle devam etti. Devamında; fasulye torbası, beştaş, çember çevirme, ip atlama, bisiklet sürme ve penaltı oyunu gibi oyunlar oynandı. Aynı zamanda yüz boyama etkinlikleri ve müzikle dans etme gibi etkinliklerle de çocuklar doyasıya eğlendi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER