İmza gününe yoğun ilgi

Neyno Kültür Yayınevi organizasyonuyla Barutçuoğlu AVM’de düzenlenen imza gününde yazarları; Emrah Palabıyıkoğlu, Serap Oruç, Türkan Kıran Baltacı, Erdal Arslan ve Serkan Kütan okuyucularıyla bir araya gelerek, kitaplarını imzaladı.

İmza gününe yoğun ilgi
banner72

BALTACI; “HAYATINIZA BİR SÜRÜ İNSANLAR GİRER, HEPSİNDE SİZİN BİR PARÇANIZ KALIR”

'Kayıp Ruhlar, Nefes' kitabı yazarı Türkan Kıran Baltacı, kitaplarını çoğunlukla bir kadın figürünün oluşturduğunu belirterek; “Hayatınıza bir sürü insanlar girer, çıkar ve kimini affedersiniz, kimini affetmezsiniz, kiminin gitmesini istersiniz, kiminin gitmemesini… Ama hepsinde sizin bir parçanız kalır. Ruh parçanızın küçük bir parçası aslında onda kalır. Kitabımda bunu anlatmaya çalıştım. İnsanlarla sözel iletişim kurmakta zorluk yaşadığım için yazıya dökmek kendimi ifade etme şeklim. Öykülerimin sonuna nokta koymam, okurlarım kendileri sonları kendileri yazar" dedi.

ARSLAN; "BÜYÜK BİR BOŞLUĞU KAPATMIŞ OLDUK "

‘Korkma’, ‘Manifesto’ ve ‘Kastamonu Hikayeleri’ gibi birçok esere hayat veren Yazar Erdal Arslan da kitapları hakkında şu ifadelere yer verdi; “23 tane kitaba imza attım. Bunlardan 8 tanesi Barutçuoğlu Alışveriş Merkezinde Neyno Kültür Yayınevinin düzenlemiş olduğu imza etkinliği programında okurlarımızın beğenisine sunuldu. Burada benden başka Türkan Baltacı hocam, Serap Oruç hocam, Serkan Kütan Hocam, Emrah Palabıyıkoğlu hocamın da eserleri okurlarımızın beğenisine sunuldu. Kastamonu ile ilgili ağırlığım, özellikle son 10 yıldır Mehmet Akif ve Kastamonu üzerine oldu. Bunun yanında Kastamonu'nun tarihi kaynaklarda geçen veyahut da halk dilinde, rivayetlerde yer alan yaşanmış gerçek hikayelerini çocuklarımıza onların dünyasından aktarabilmek gayesi ile yazdığım iki tane kitabım da okurlarımızın beğenisine sunuldu. Çocuk hikayeleri alanında Kastamonu'da Neyno Kültür Yayınevinin desteğiyle, büyük bir boşluğu da bu şekilde kapatmış olduk” dedi.

PALABIYIKOĞLU; “HAYALLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN”

'Bir Delinin Akıl Kırıntıları' kitabının yazarı gazeteci Emrah Palabıyıkoğlu, kitabı hakkında açıklamalarda bulunarak, şu ifadeleri dile getirdi; "Bu kitabı yazmaktaki amacım üç temel ana ögeden oluşuyor. Bunlardan ilki; insanlara kaybettikleri değerleri, kültürleri, ahlaki değerleri, kıymet verdikleri, sevgi gösterdikleri şeyleri hatırlatmak istedim. Genç nesillerle kuşak çatışması yaşıyoruz. Gençlerin kendinden büyük insanları anlamalarını, bizlerin nelere değer verdiğimizi, kıymet verdiğimizi, neleri ahlaki değer olarak kabul ettiğimizi anlamalarını istedim. İkinci olarak yazmak istediğim amaç hayaller; insanların, özellikle gençlerimizin hayallerinin peşinden koşmasını istiyorum. Kaybedebilirler, yorulabilirler, hayallerinden istedikleri gibi sonuçlar alamayabilirler ya da sonuç, beklentilerinin gerisinde olabilir ama bu onları yıldırmasın. Hayallerinizden vazgeçmeyin çünkü bu hayata bir kez yaşayacaklar, hayatta en iyi şekilde değerlendirmenin yolu da hayalleridir. Hayalleriyle gerçeğe, hayalleriyle mutluluğa, hayalleriyle huzura kavuşurlar. Ben orta yaş gruplarına ve gençlerimize bunu göstermek istedim, bunun için kalem aldım. 80 yaşında da olsan gerçekleştirmek istediğin hayalin varsa son nefesine kadar peşinden koş. Son olarak da, insanlarımızın kendisini görmesini istedim. ‘Bir Delinin Akıl Kırıntıları’ isminin altında benim görüşüme göre her insan biraz delidir. Deli olmayan insan bu dünya ile baş edemez. Bu dünyanın şartları altında akıllı mantığıyla da yaşayamaz, yaşamamalı da zaten. Eğer bir insan bir delilik yapmıyorsa, bir noktada delice davranmıyorsa bu hayattan zevk almıyordur, bu hayatta görüşü ve katkısı yoktur benim nezdimde. İnsanlar delilikten uzak dururlarsa kaybederler. Çeşitli projelerim devam ediyor. 3 farklı kitap ile okurlarımla tekrar buluşacağım inşallah. Ruhumun kalemimi ele geçirmesini bekliyorum.”

KÜTAN; "DÖRT KİTABIMIZLA TEKRAR GELİYORUZ"

'Şerife Bacı, Moni'nin Hikayesi' kitabı yazarı Serkan Kütan da kitabıyla ilgili şöyle konuştu; “İlk kitabım Şerife Bacı, kitabım belgesel roman olarak hazırlanmış bir kitaptır. Kurtuluş Savaşı mücadelemizde, Milli Mücadelemizde İnebolu ve Kastamonu'nun önemini anlatmaya çalıştığımız bir kitaptır. 1. Dünya Savaşında genel konjonktürü anlatıyoruz. Sonrasında Kastamonu'daki İnebolu-Ankara güzergahındaki İstiklal Yolu’nu anlatıyoruz. Güzergah noktaları, ne şekilde konakladığı, ne kadar mesafe ve ağırlıkla yürütüldüğünü anlatıyorum. Sonrasında Milli Mücadele esnasında Tekalif-i Milliye Kanunu, Atatürk'ün emirlerinden oluşan bir kanun yer alıyor. Sonrasında Şerife Bacı'nın hikayesine başlıyoruz, hikayesine başlamadan önce o dönemin şartlarına inerek gerçekten bir şeyleri kabul ettikten sonra romanımıza geçiyoruz. Kendi adıma naçizane bu vefa borcumuzu bu kitapla kaleme alarak ödemiş oldum. Moni'nin Hikayesi adlı kitabım ise Kastamonu efsanelerini konu edindiğiniz bir kitaptır. Dört kitabımızla tekrar geliyoruz. Moni'nin Hikayesi'nin devamı olacak." (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER