‘İlk Adım’ın 103. yıl gururu

‘İlk Adım’ın 103. yıl gururu
banner72

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI BU YIL ÇOK DAHA BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ

‘İlk Adım’ın 103. yıl gururu

Ulu Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı milli mücadelemizin sembolü “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”, iki yıllık pandemi sürecinin ardından bu yıl çok daha büyük bir coşkuyla kutlanacak. Bayram etkinlikleri kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Kastamonu’da da valilik koordinesinde bir dizi program düzenlenecek.

SABAH BAŞLAYAN ETKİNLİKLER, AKŞAM YÜRÜYÜŞ VE KONSERLE DEVAM EDECEK

15 Mayıs’ta başlayan Gençlik Haftası etkinlikleri devam ederken, bayram kutlamaları kapsamında ilk olarak bugün saat 09.45’te Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni ve ardından 19 Mayıs programı düzenlenecek. Akşam saat 18.45’te Kışla Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar Gençlik Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Saat 20.00’de ise Güzel Sanatlar Lisesi tarafından Gençlik Merkezi’nde 19 Mayıs konseri verilecek.

Programlara, Cumartesi gününe kadar devam edilecek. Yarın Atatürk Spor Salonu’nda saat 17.00’de Hentbol Minikler Müsabakası yapılacak. Hasan Doğan Spor Tesisleri’nde yine aynı gün saat 18.00’de Futbol (U-14) Eleme Müsabakası gerçekleştirilecek. Hüma Hatun Yurdu’nda saat 20.30’da Kastamonu Genç Solistler Konseri verilerek gün kapanacak.

Cumartesi günü ise Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda 09.30’da Masa Tenisi Müsabakası yapılacak. Atatürk Spor Salonu’nda saat 10.00’da Hentbol Minikler Müsabakası gerçekleştirilecek. Saat 12.00’de ise Hasan Doğan Spor Tesisleri’nde Futbol (U-14) Final Müsabakası yapılacak. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER