İlim Yayma Cemiyeti STK’larla iftar açtı

İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şubesi, Cumartesi akşamı düzenledikleri iftar programı ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte oruç açtı.

İlim Yayma Cemiyeti  STK’larla iftar açtı
banner72

 

İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şubesi, Cumartesi akşamı düzenledikleri iftar programı ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte oruç açtı. 
Düzenledikleri iftar programıyla faaliyetlerinden bahseden İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şube Başkanı Fatih Köse, “Birçok konuda evlatlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Genç Yürekler Gençlik ve Spor Kulübüyle Kuzeykent Fen Lisesi’nde bu yaz haftanın 5 günü saat 09.00’dan 17.00’a kadar çocuklarımız spor yapıyor. Spor yaparken çocuklarımız milli ve manevi değerleri öğrenecek. Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Müftülüğümüz, Halk Eğitim Merkezimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz çalışmalara çok büyük destek oluyor” dedi.

KARADENİZ: İLİM YAYMA CEMİYETİ HIZLA GELİŞİYOR

Vali Vekili Yaşar Karadeniz’de yaptığı konuşmada İlim Yayma Cemiyeti’nin taşıdığı görevden söz etti. Vali Vekili Karadeniz, “Güçlü bir ülke olmak ve bu ülkeyi her yıl bir öncekine göre daha ileriye taşımak, bilimde, sanatta ve kültürde ileri nesiller yetiştirmekle mümkün. Nesiller; Ülkesine, maneviyatına da bağlı olarak ülkesine hizmet etmelidir. Aksi takdirde ne yaptıklarını yakın tarihimizde gördük. O tip çalışma yapanlara meydanı bırakmamalıyız. Hem devletimiz, hem ülkesine bağlı olan sivil toplum örgütleri iyi bir şekilde organize olmalı. İlim Yayma Cemiyeti hızlı gelişmeler kayıt ediyor. İftar, İlim Yayma Cemiyetimizin faaliyetlerini tanımak açısından oldukça faydalı oldu” ifadelerini kullandı. 

ÇELİK: CEMİYETİMİZİN YANINDAYIZ

AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise, “İlim Yayma Cemiyetimiz milli değerlerimizi, kültürümüzü, ilimle birleştiren ve sağlam bir gençlik yetişmesini hedef edinmiştir. Cemiyetimizin parasıyla, zamanıyla, gayretiyle kendini adamış insanların bir araya geldiği bir topluluktur. İlim Yayma Cemiyeti’ne 66 yıldır ülkemize kazandırdıkları için teşekkür ediyorum. Cemiyetimizin yanındayız. Allah Ramazan Bayramımıza sağlık ve afiyet içinde ermemizi eğlesin” diye konuştu. 
(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER