Ilgaz’daki hedef 150 bin turist

Yurduntepe Kayak Merkezi Müdürü Tuncay Sönmezışık, TUYED Yönetim Kuruluyla bir araya geldi. Sönmezışık, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, bölgedeki turizmi 12 aya yaymak için çalışmalar yürütüldüğünü belirterek, bu seneki ziyaretçi hedeflerinin 150 bin olduğunu dile getirdi.

Ilgaz’daki hedef 150 bin turist
banner72

Kastamonu Valiliği öncülüğünde Karadeniz’in gözde ili Kastamonu’da incelemelerde bulunan Turizm Yazarları ve Gazeteciler Derneği (TUYED) Yönetim Kurulu Üyeleri, Yurduntepe Kayak Merkezi’ni yakından tanıdı. Yurduntepe Kayak Merkezi Müdürü Tuncay Sönmezışık ile bir araya gelen TUYED Yönetim Kurulu Üyeleri, kayak merkezinin Kastamonu turizmine katkısını değerlendirdi.

“KAYAK MERKEZİMİZ YATIRIM YAPILABİLECEK BİR BÖLGE”

Sönmezışık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bölge kayak yapılmaya çok müsait. Gördük ki kayak merkezimiz yatırım yapılabilecek bir bölge. Önceden Kastamonu halkı burayı pek tercih etmezdi. Yolların konforu arttı. Ayrıca buradaki tesis Kastamonu İl Özel İdaresi’nin bir birimi durumunda. İşin içinde Devletin olması da insanları buraya çekiyor. Ancak özel sektörün de kabiliyetleri var. Bölgemize yerli yatırımcılardan talep var. Aslına bakılırsa burası devletin işletmesi için yapılan bir tesis değildi. Bölge turizmine ivme kazandırsın diye yapıldı. İhale açılmıştı ama ihaleye giren olmadığı için İl Özel İdaresi olarak sezon ortasında tesisi açtık. Çalıştığı görülüp pist planlamaları da yapılınca yatırımcılar ilgi göstermeye başladı. Ayrıca bölgeye 33 dönümlük bir otel alını da ekledik. Otel için bir yatırımcı bekliyoruz” dedi.
“BU SENE 150 BİN ZİYARETÇİ HEDEFLİYORUZ”

Konaklama imkanlarının olması ile bölgenin dolup taşacağına söyleyen Tuncay Sönmezışık, sözlerini şöyle sürdürdü; “Konaklama tesisinin yapılması bölgeyi daha da dinamik hale getirir. Ayrıca bu durum bölgedeki turizmi 12 aya yayma çalışmalarımıza da büyük katkı sağlayacaktır. Ancak yaz ayları için sadece doğa yeterli değil. İnsanları buraya çekecek yatırımlar yapılmalı. Bunun içinde çalışmalar yapacağız. Kastamonu’daki bütün çocukların Yurduntepe Kayak Merkezi’ni görmesini istiyoruz. 19 ilçemiz var. İlçelerden çocukları buraya taşıdık. Burayı gören çocuklar daha sonra aileleriyle tekrar geliyor. Ilgaz’da yüz bin ziyaretçinin üzerine çıktık. Bu sene 150 ziyaretçi hedefliyoruz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER