İl Özel İdaresi’ne 50 milyonluk ek bütçe

İl Genel Meclisi (İGM) Haziran ayı olağan toplantıları sona erdi. Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirilen son toplantıda 5 gündem maddesi yer aldı.

İl Özel İdaresi’ne 50 milyonluk ek bütçe
banner72

Toplantıda; Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu doğrultusunda, İl Özel İdaresi’nin akaryakıt, yedek parça ve personel giderlerinin karşılanması adına, 50 milyon TL ek bütçe yapılması oy çokluğu ile kabul edildi.

Toplantıda ilk olarak, İl Özel İdaresine ait misafirhanede konaklama ücretlerine zam yapılmasına yönelik teklif oy birliği ile plan bütçe komisyonuna gönderilirken, Arnavutoğlu yağlı güreşlerinin tekrar hayata geçmesine yönelik, Gençlik ve Spor Turizm Komisyonu raporunun, Belediye Başkanlığı ve Spor Toto Teşkilatına iletilmek üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne gönderilmesine oy birliği ile karar verildi.

Mecliste görüşülen konulardan, Plan ve Bütçe Komisyonu raporu doğrultusunda, İl Özel İdaresi’nin akaryakıt, yedek parça ve personel giderlerinin karşılanması adına, 50 milyon TL ek bütçe ödeneği yapılmasına oy çokluğu ile karar verildi. Mecliste son olarak her ilçede bir kütüphane programı kapsamında ilçelerdeki çalışmalar hangi aşamada ve ilçeler için neler yapılabileceği, Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu raporu doğrultusunda görüşüldü. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER