İktidar ile Cide Belediyesi’nin ‘altyapı’ atışması

Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, İlçe Devlet Hastanesi'nin alt yapı çalışmalarının sonuna gelindiğini açıkladı. Mutlu’nun, Cide Belediyesi’nin çalışmalarının engellendiğini iddia etmesinin ardından AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Aygen tepki göstererek; “Bugüne kadar siz çalışmak istediniz de kim engelledi?” diye sordu.

İktidar ile Cide Belediyesi’nin ‘altyapı’ atışması
banner72

MUTLU: “AYNI CİDDİYETLE İŞİN TAKİBİNDE OLMALARINI BEKLİYORUM”

Cide Belediyesi tarafından, hastane altyapısıyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi; "Bugüne kadar belediyemize çeşitli zorluklar çıkartılmasına rağmen hastane altyapısında sona gelindi. Yatay sondaj aşaması tamamlanan ve karayolunun altından geçirilerek ana kanalizasyon hattına bağlanan yeni devlet hastanesi kanalizasyon hattı tamamlandı. ”

Üst yapı ve dolgu işlemleri devam eden kanalizasyon hattı hakkında açıklamalarda bulunan Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu; “Takdir edersiniz ki 'Cide Belediyesi bu hizmeti yapamadı, biz o yüzden hastaneyi açamadık' propagandası yapıldı. Kanalizasyon ve su hattını tamamladık. Şimdi siyasilerin devlet hastanesinin hemen açılması için bize yaptıkları eleştiriler gibi aynı ciddiyetle işin takibinde olmalarını bekliyorum. Biz işin takibinde olacağız” dedi.

AYGEN: “ENGEL TEŞKİL EDEN NEDİR, BİR AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu’nun, İlçe Devlet Hastanesi'nin alt yapı çalışmalarının tamamlandığını açıklamasının ardından AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Aygen'den yanıt geldi. Aygen açıklamasında; “Hangi konuda destek istediniz de yardımcı olmadık” diyerek, tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden yazılı bir açıklamada bulunan İlçe Başkanı Aygen; "Cide Belediye Başkanı, hastane altyapısı için kendilerine çeşitli zorluk çıkarıldığını ifade etmiş. Bugüne kadar siz çalışmak istediniz de kim engelledi acaba, merak ettik. Belediye başkanı, hastane altyapısı için borçlanma istediğinde, meclis üyelerimiz de buna destek vererek oy birliği ile borçlanma meclisten geçmiştir. Yani kredi alınmış, izinler verilmiş, engel teşkil eden nedir, bir açıklama bekliyoruz. Halkımızın ve belediyenin yararına hangi konuda destek istediniz de yardımcı olmadık. Üstünüze düşen görevi dahi yaparken sanki görev ve yetki alanınız dışında bir iş yapıyormuş gibi algı yaratmaya çalışıyorsunuz. Hastane alt yapısı (su-kanalizasyon) ayrıca yolunu yapmak belediyenin görevi ve yetkisindedir" ifadelerine yer verdi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER