İki kuzen kazada öldü

Kastamonu’dan Ankara’ya sınava girmek için giden iki kuzen, Ankara Kalecik’teki yolcu otobüsü kazasında hayatlarını kaybetti.

İki kuzen kazada öldü
banner72

 

Kastamonu’dan Ankara’ya sınava girmek için giden iki kuzen, Ankara Kalecik’teki yolcu otobüsü kazasında hayatlarını kaybetti. 
Edinilen bilgiye göre, Küre ilçemizde ikamet eden ve 2013 yılında Kastamonu Üniversitesi İnsan Kaynakları Bölümü’nden mezun olan İlknur Bideci, Ankara’da bir sınava katılmak için Ankara Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden geçtiğimiz yıl mezun olan kuzeni Öznur Bideci’den yardım istedi. Ankara’yı bilmediği için kuzeni Öznur Bideci ile Ankara’ya gitmeye karar veren İlknur Bideci, yolcu otobüsünde aynı koltuğa yan yana bindi. Yolcu otobüsünün kaza yapması sonucu kuzen olan Öznur Bideci ile kuzeni İlknur Bideci, hayatlarını kaybetti.

“ÖĞRETMENLİĞİ KAZANDI, ATAMA BEKLİYORDU”

Ankara Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliğinden geçtiğimiz yıl mezun olan Öznur Bideci’nin, girdiği sınavı kazandığı ve bir yıla yakındır da atama beklediği öğrenildi.
Atama bekleyen Öznur Bideci’nin, Kastamonu’nun merkeze bağlı Kıyık Köyü’nde Cami İmam Hatibi olan babası Burhan Bideci’den, “Baba senin bir yıl daha ekmeğini yiyeceğim. Bana hakkını helal et, yakında atamam olacak” dediği öğrenildi.
Öte yandan, Kastamonu Üniversitesi İnsan Kaynakları Bölümünden 2013 yılında mezun olan İlknur Bideci’nin de iş aradığı ve bu yüzden Ankara’ya bir sınava katılmak üzere yolcu otobüsüne bindiği, Ankara’yı da bilmediği için kuzenini yanında götürdüğü belirtildi.
İlknur Bideci ve Öznur Bideci’nin cenazeleri, Ankara Adli Tıp Kurumundan alınarak Kastamonu Devlet Hastanesi’nin morguna getirildi. Morgun önünde bekleyen kuzenlerin yakınları, gözyaşlarını tutamadı.
GÖZ YAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİLER

İki kuzeninin cenaze namazları dün Küre ilçemizin Alacık Köyü’nde Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın tarafından kıldırıldı. Aile yakınlarının ve köylülerin büyük üzüntü yaşadığı cenaze namazı sonrası Öznur Bideci ve İlknur Bideci köy mezarlığında toprağa verildi.
(iha)

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER