İGM’nin Temmuz maratonu sürüyor

İl Genel Meclisi’nin (İGM), Temmuz ayı olağan toplantıları devam ediyor. Güray Parçal başkanlığında yapılan toplantıda 6 gündem maddesi yer aldı. Toplantının ilk gündem maddesinde Kastamonu Temel Eğitim Okullarının tüketime yönelik mal ve malzeme alımları, gayrimenkul mal alım ve onarım giderlerinde kullanılması amacıyla 377 bin TL ödenek aktarımı talebi yer alırken, talep meclisin oy birliği ile kabul edildi.

İGM’nin Temmuz maratonu sürüyor
banner72

Bir başka maddede ise TOKİ tarafından afet konutu planlanmasında, yoldan ve komşu parsellerden çekilmesi konusunda İl Özel İdaresinin çalışma yapması oy birliği ile kabul edildi.

Gündemde yer alan bir diğer maddede uluslararası sağlık turizmi kapsamında, Çevre Ve Sağlık Komisyonu Raporu okunarak meclisin oy birliği ile kabul edildi.

GENÇLERİN YAZ TATİLİNİ NASIL GEÇİRDİKLERİ ARAŞTIRILDI

Toplantının son maddesinde, kırsaldaki öğrenci ve gençlerin yaz tatil sürecinde boş zamanlarını nasıl değerlendirdikleri, ne gibi eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulundukları bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü’nün ne gibi programlar hazırlayacağının araştırıldığı, Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu raporu okunarak, meclisin bilgisine sunuldu. (CNGHaber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER